امروزه کشور ایران با تحریم‌های ظالمانه‌ای روبه‌رو است که امکان فعالیت آزادانه را برای مردم ایران در بستر جهانی را از بین برده است.

گوگل پلی بزرگ ترین فروشگاه اندرویدی جهان است است که این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا برنامه‌های مختلف را برای رفع نیاز روزمره خود دانلود کنید.

در فروشگاه اندرویدی گوگل پلی از همه نقاط جهان فعالیت می‌کنند اما بعضی از کشورها توسط این فروشگاه تحریم شده‌اند تا فعالیت آنها محدود شود و نتوانند برنامه خود را برای برنامه نویسی کرده خود را در فروشگاه اندرویدی گوگل پلی انتشار دهند.

توسعه دهندگان ایرانی برای انتشار برنامه در گوگل پلی با مشکلات بسیار زیادی مواجه هستند به طوری که هیچ توسعه دهنده‌ای از ایران نمی‌تواند در گوگل پلی فعالیت کند.

فروشگاه اندرویدی گوگل پلی به صورت پیش فرض روی گوشی‌های اندرویدی نصب شده است و شما می‌توانید برنامه‌های مختلفی را از گوگل پلی دانلود کنید اما امکان استفاده از همه برنامه‌های گوگل پلی برای ایرانیان وجود ندارد و برخی از برنامه‌ها برای ایرانیان تحریم شده است و نمی‌توانید به صورت عادی برنامه‌های تحریم شده توسط گوگل پلی را دانلود کنید.

اما نگران نباشید در این مقاله راه‌های مختلفی را برای دور زدن تحریم‌های گوگل پلی بررسی خواهیم کرد تا شما با انجام دادن مراحل گفته شده به راحتی، برنامه تحریم شده را دانلود کنید، پس باما همراه باشید.

لیست برنامه‌های تحریم شده گوگل پلی

لیست برنامه‌های تحریم شده گوگل پلی

برنامه‌های بسیاری زیادی در گوگل پلی توسط توسعه دهندگان انتشار داده شده است و هر روز هم به تعداد برنامه‌ها و توسعه دهندگان گوگل پلی اضافه می‌شود.

اما در بعضی از مواقع وقتی شما یک برنامه کاربردی و مهمی را در گوگل پلی جستجو می‌کنید با پیغام This app is not available in your country مواجه می‌شود که به خاطر تحریم بودن برنامه مورد نظر برای دانلود ایرانیان است.

یکی از مطرح ترین شرکت‌های جهان که استفاده از برنامه‌های خود را برای ایرانیان محدود کرده است، شرکت ادوبی است.

شرکت ادوبی در زمینه ساخت اپلیکیشن و نرم افزارهای طراحی گرافیک کار می‌کند و یکی از نیازهای اصلی برای طراحان گرافیک است.

اگر شما بخواهید هر کدام از برنامه‌های شرکت ادوبی را از گوگل پلی دانلود کنید با پیام This app is not available in your country مواجه خواهید شد چرا که این شرکت امکان دانلود را برای ایرانیان تحریم کرده است.

لیست برنامه‌های تحریم شده گوگل پلی

یکی از بازی‌های محبوب که توجه همه گیمرهای جهان را به خود جلب کرده، بازی پابجی موبایل است که امکان دانلود این بازی در فروشگاه گوگل پلی برای ما ایرانیان وجود ندارد و شما برای دانلود این بازی باید با روش‌هایی که در ادامه بررسی خواهیم کرد تحریم‌های اعمال شده بر روی برنامه‌ها را در گوگل پلی از بین ببرید.

در کل، گوگل پلی روی آیپی‌های ایرانی بسیار حساس است ولی شما می‌توانید با راه‌های مختلف، خیلی راحت از همه خدمات گوگل پلی به راحتی استفاده کنید.

اما قبل از اینکه به روش‌های نحوه دور زدن دانلود برنامه‌های تحریم شده گوگل پلی بپردازیم باید به این نکته توجه کنید که در کشور ما ایران فروشگاه‌های اندرویدی مشابه گوگل پلی به وجود آمده است که این امکان را برای شما فراهم می‌کنند بدون هیچ محدودیتی از برنامه‌های برنامه نویسی شده در داخل و خارج ایران استفاده کنید. ۲ فروشگاه محبوب اندرویدی داخل کشور می‌توان به بازار و مایکت اشاره کرد.


نحوه دور زدن برنامه‌های تحریم شده گوگل پلی

همان طور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، گوگل پلی امکان دسترسی ما به برخی از برنامه‌ها را نمی‌دهد و اگر شما با آیپی ایران وارد برنامه گوگل پلی شوید خیلی سریع برخی برنامه‌ها را برای شما تحریم خواهد کرد و پس از مراجعه به برنامه تحریم شده مورد نظر با پیغام This app is not available in your country مواجه خواهید شد.

نباید نگران باشید چرا که در این مقاله می‌خواهیم چند راه بسیار کاربردی را بررسی کنیم تا با دنبال کردن این روش‌ها به صورت دائمی تحریم‌های اعمال شده را از بین ببرید.

در پلی استور گوگل پلی Google play بیش از ۵ میلیون برنامه وجود دارد که شما نمی‌توانید به همه آنها دسترسی داشته باشید.

بیشتر ایرانی‌ها گوگل پلی را برای دانلود کردن برنامه‌هایی مانند: تلگرام و اینستاگرام استفاده می‌کنند ولی در اصل گوگل پلی مکانی برای دانلود فیلم، موزیک و کتاب نیز هست و این قابلیت به طور کلی برای ما ایرانیان محدود شده است و شما در حالت معمولی نمی‌توانید با آدرس آیپی ایرانی از همه امکانات گوگل پلی استفاده کنید.

اطلاعات بسیار ارزشمندی در گوگل پلی منتشر می‌شود و مسئولان این شرکت سعی می‌کنند تا دسترسی ایرانیان به این اطلاعات را محدود کنند تا شما از دانش و اطلاعات بروز در جهان با خبر نباشید، اما این کار شدنی نیست و ما به شما یاد می‌دهیم که چطور از تمامی امکانات گوگل پلی استفاده کنید.


استفاده از فیلتر شکن برای دور زدن تحریم‌ها

بسیاری از افراد برای دور زدن تحریم‌های اعمال شده گوگل پلی از فیلتر شکن استفاده می‌کنند اما باید به شما بگوییم که دور زدن گوگل به این سادگی نیست و خیلی سریع در عرض یک ثانیه ربات‌های گوگل از آدرس آیپی اصلی شما خبر دار می‌شود و صفحه محدود شده را برای شما به نمایش می‌گذارند.

لیست برنامه‌های تحریم شده گوگل پلی

می‌خواهیم برای همیشه یک راه مطمعن و کاربردی را به شما آموزش دهیم تا در زمان نیاز به دانلود برنامه‌های تحریم شده گوگل پلی داشتید، خیلی ساده و راحت دانلود کنید.


روش فراموشی دادن به تحریم‌های گوگل پلی

اپلیکیشن گوگل پلی بعد از این که شما برای اولین بار گوشی خود را روشن می‌کنید تمام اطلاعات گوشی را ذخیره می‌کند که یکی از مهم ترین اطلاعات، موقعیت مکانی شما است.

گوگل پلی با استفاده از موقعیت مکانی شما که در ایران است، یک صفحه تحریم شده را برای استفاده کردن از برنامه‌های مختلف را به نمایش می‌گذارد.

بعد از اینکه موقعیت مکانی شما در برنامه گوگل پلی ذخیره شد، شما برای دانلود کردن برنامه‌های مختلف نیاز دارید تا اینترنت گوشی را روشن کنید و با این کار کار شناسایی گوشی شما به اتمام می‌رسد و گوگل پلی یک اطلاعات کاملی از موقعیت مکانی و آپیی گوشی شما را در داده‌های خود ذخیره می‌کند.

برای اینکه شما بتوانید این داده‌های ذخیره شده را حذف کنید باید مراحل زیر را طی کنید.

۱.به تنظیمات گوشی خودتان مراجعه کرده و به قسمت اپلیکیشن‌ها بروید.

۲.در قسمت برنامه‌‎های نصب شده، برنامه گوگل پلی را پیدا کنید و روی برنامه کلیک کنید تا اطلاعات کامل‌تر را برای شما به نمایش بگذارد.

۳.سپس مطابق تصاویر زیر وارد قسمت storage شوید و روی گزینه clear data بزنید.

لیست برنامه‌های تحریم شده گوگل پلی

لیست برنامه‌های تحریم شده گوگل پلی

با انجام این فرآیند داده‌های ذخیره شده گوگل پلی را حذف خواهید کرد و همین موضوع باعث می‌شود تا شناسایی دوباره اطلاعات شما برای گوگل پلی سخت شود.

۴.دستگاه خود را یک بار ریستارت کنید تا گوشی به حالت کارخانه‌ای خود باز گردد و این کار شناسایی اطلاعات شما برای برنامه گوگل پلی سخت تر خواهد شد.

۵.یک فیلتر شکن قوی و کاربردی را دانلود کنید و روی گوشی خود داشته باشید و قبل از اینکه وارد برنامه گوگل پلی شوید، فیلتر شکن نصب شده را روشن کنید تا آدرس آیپی شما تغییر پیدا کنید.

۶.با باز کردن فیلتر شکن می‌توانید وارد گوگل پلی شوید. در اولین و دومین ورود شما به گوگل پلی امکان شناسایی اطلاعات گوشی شما وجود ندارد و شما به راحتی می‌توانید هر برنامه‌ای را که نیاز داشته باشید، دانلود کنید.

به این نکته نیز باید توجه کنید که اگر تمام روش‌های گفته شده را به خوبی انجام داده باشید، فضای ظاهری گوگل پلی تغییر خواهد کرد و شما می‌توانید از فیلم، عکس و موزیک‌های مختلفی نیز بهره‌مند شوید.

این روش به صورت دائمی تحریم‌های اعمال شده گوگل پلی را از بین نمی‌برد ولی این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا حداقل ۲ بار بدون تحریم از لیست برنامه‌های تحریم شده گوگل پلی استفاده کنید.

اگر با انجام دادن مراحل گفته شده تحریم‌های اعمال شده برای برنامه‌های گوگل پلی از بین نرود این امکان وجود دارد که موقعیت مکانی شما حذف نشده باشد.


برای حذف کردن موقعیت مکانی ذخیره شده در گوگل پلی باید مراحل زیر را دنبال کنید:

۱.به تنظیمات گوشی خودتان مراجعه کرده و به قسمت اپلیکیشن‌ها بروید.

۲. در قسمت برنامه‌های نصب شده، برنامه Google play service را پیدا کنید و روی برنامه کلیک کنید تا اطلاعات کاملتر را برای شما به نمایش بگذارد.

۳.طبق تصاویر زیر روی گزینه Manage space  کلیک کنید و از پنجره باز شده روی گزینه Clear all data کلیک کنید تا تمامی اطلاعاتی که امکان دارد در گوگل پلی ذخیره شده باشد، به طور کامل حذف شود.

لیست برنامه‌های تحریم شده گوگل پلی
لیست برنامه‌های تحریم شده گوگل پلی

روش آسان و ساده برای رفع تحریم ها

اما برای کسانی که نمی‌خواهند مراحل پیچیده بالا را دنبال کنند و دنبال راه آسانی برای نحوه دور زدن برنامه‌های تحریم شده گوگل پلی هستند پیشنهاد می‌کنم ادامه آموزش را دنبال کنند.

برای رفع تحریم‌های اعمال شده راه دومی نیز وجود دارد که کاملا ساده و آسان است اما برای این کار به سیستم کامپیوتری احتیاج دارید تا بتوانید مراحل زیر را انجام دهید.

در این روش ما با استفاده از ایمیلی که موقع ورود به گوگل پلی وارد کردید استفاده می‌کنیم و یک دستور نصب برای گوشی شما صادر خواهیم کرد تا بدون انجام مراحل پیچیده برای دانلود برنامه‌های تحریم شده گوگل پلی، برنامه مورد نظر را در گوشی خودتان نصب کنید.

برای این کار ابتدا باید وارد مرورگر سیستم کامپیوتری خودتان شوید و سایت گوگل پلی را وارد کنید.

سپس یک برنامه فیلترشکن قوی روی کامپیوتر خود نصب کنید و پس از نصب شدن، فیلتر شکن را روشن کنید و وارد سایت گوگل پلی شوید.

سپس با ایمیلی که در هنگام اولین ورود خود به گوگل پلی ثبت نام خودتان را انجام دادید به حساب گوگل پلی خود وارد شوید.

بعد از وارد شدن به حساب گوگل پلی، برنامه مورد نظر را از قسمت جستجو گوگل پلی پیدا کنید و روی install بزنید تا دستور نصب برنامه مورد نظر برای گوشی شما داده شود.

لیست برنامه‌های تحریم شده گوگل پلی

بعد از انجام دادن مراحل گفته شده، هنگامی اینترنت تلفن همراه خود را روشن کردید، برنامه مورد نظر به صورت خودکار، دانلود و نصب خواهد شد.

این یکی از راحت ترین روش‌های موجود برای رفع تحریم‌های اعمال شده گوگل پلی است.


سخن پایانی

گوگل پلی یکی از پلی استورهای مطرح در جهان است که روزانه چندین میلیون نفر در حال استفاده کردن از این برنامه اندرویدی هستند.

گوگل پلی به صورت پیش فرض بر روی تمام گوشی‌های اندرویدی نصب شده است و شما نمی‌توانید به طور کامل برنامه گوگل پلی را حذف کنید.

در چند سال اخیر با توجه به بیشتر شدن تحریم‌های اعمال شده بر روی کشور عزیزمان ایران، گوگل پلی هم یکسری تحریم‌هایی را بر روی برنامه‌های مختلف ایجاد کرد تا ما ایرانیان نتوانیم از لیست برنامه‌های تحریم شده گوگل پلی استفاده کنیم که این لیست از برنامه‌های کاربردی برای استفاده و رفع نیاز انسان‌ها تشکیل شده است.

اما ما در این مقاله ۲ را بسیار عالی و کاربردی را برای شما معرفی کردیم تا شما بتوانید تحریم اعمال شده بر روی برنامه‌ها را از بین ببرید و به راحتی هر برنامه‌ای را که نیاز داشتید، دانلود کنید.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید باشد. اگر سوال یا نظری داشتید می‌توانید از قسمت نظرات باما در ارتباط باشید.

 همچنین شما میتوانید از بنر زیر در قسمت مشاوره از تیم پشتیبانی ساپا گپ کمک گرفنته تا بهترین انتخاب را داشته باشید .

رفع مشکل قطع شدن اینترنت لپ تاپ