دلیل قطع شدن اینترنت کامپیوتر و موبایل چیست ؟ یکی از مواردی که افراد با ان مشکل دارند ان است که نمیدانند دلیل و یا علت قطعی اینترنت ان ها چیست چه برای گوشی چه برای کامپیوتر به همین دلیل قرار است ابتدا دلیل و علت اینکه چرا اینترنت های ADSL یا اینترنت های همراه قطع میشوند را بررسی کنیم . خرابی اینترنت مخابرات و قطع و وصل شدن مودم tp link همیشه یکی از دغدغه های افراد بود است خیلی از افراد به تعمیرات مودم میپردازند اما قصد داریم به این موراد در ابتدا اشاره کرده و سپس به رفع این مشکل در قطعی اینترنت کامپیوتر بپردازیم با پیشرفت تکنولوژی و نیاز افراد به یک شبکه داده‌ای جهانی، اینترنت در جهان اختراع شد. اینترنت یک بستر داده‌ای گسترده است که در سطح وسیع و نامحدود، به انتقال داده‌های مختلف می‌پردازد.

برای اینکه بیشتر بتوانید با قدرت اینترنت آشنا شوید پیشنهاد می‌کنم به آمارهای منتشر شده توسط سازمان اطلاعات جهانی دقت کنید. به گفته این سازمان روزانه چندین میلیارد انسان در جهان از شبکه انتقال داده‌ای اینترنت استفاده می‌کنند و نیازهای خودشان را از طریق اینترنت برطرف می‌کنند.

اما شبکه گسترده انتقال داده اینترنت می‌تواند با اختلال‌های بسیار زیادی مواجه شود به طوری که اگر بستر فضای تعیین شده برای انتقال داده برای شما پر شود شما دیگر قادر نخواهید بود به اینترنت دسترسی داشته باشید.

این شبکه انتقال داده در کشور ما توسط شرکت ملی مخابرات و سازمان ارتباطات اداره می‌شود.

شرکت مخابرات با استفاده از کابل‌های نوری باکیفیت، شبکه اینترنت را در سطح کشور گسترش داده است به طوری که شما در همه شهرهای ایران از اینترنت بهره‌مند هستید.

در بعضی از مواقع ممکن است اینترنت ارائه شده با اختلال مواجه شود و این اختلال و قطعی اینترنت می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد.

در این مقاله به بررسی کامل دلایل اختلال و رفع قطع شدن اینترنت گوشی و کامپیوتر در اینترنت خانگی و گوشی‌های موبایل می‌پردازیم تا شما با مطالعه این مقاله بتوانید اختلال‌های ایجاد شده را به سادگی برطرف کنید.

اینترنت در دو دسته خانگی و تلفن همراه ارائه می‌شود اما در بعضی از مواقع کاربران در حین استفاده اینترنت، به یکباره اینترنت قطع می‌شود و دیگر دسترسی آنها به شبکه اینترنت را ندارد اما راه چاره چی هست؟

دلیل قطع شدن اینترنت کامپیوتر و موبایل و رفع 100% آن

نظرات دیگر وب سایت ها در رابطه با دلایل قطع شدن اینترنت

وب سایت های خارجی نیز در رابطه با دلایل قطع شدن اینترنت مطالبی اراعه دارند که در این بخش قرار است به انها بپردازیم که اگر دوستانی مایل به خواندن مطالب و مقالات انگلیسی زبان هستند میتوانند به سادگی با خواندن مقاله زیر ۵ تا از مهم ترین دلایل قطعی اینترنت را جویا شده و به رفع این مشکل بپردازند . یکی از این وب سایت ها وب سایت smallbusiness می باشد که میتوانید مطالب اراعه شده در این رابطه را در این وب سایت مطالعه فرمایید.

رفع مشکلات مودم در قطع شدن اینترنتADSL

اینترنت‌های ADSL به دلیل ثابت بودن و تغییر نکردن مکان انتقال داده، از اختلال‌های کمتری برخودار هستند اما مواردی نیز وجود دارد که باعث اختلال یا قطعی در اینترنت خانگی ADSL می‌شود.

اینترنت خانگی ADSL توسط یک مودم با سیم ارائه می‌شود که شما روی مودم خود چراغ‌های مختلفی را مشاهده می‌کنید.

چراغ POWER : برای برق مودم در نظر گرفته شده است و اگر چراغ POWER مودم شما خاموش باشد یعنی مودم شما خاموش است و شما نمی‌توانید از اینترنت استفاده کنید.

چراغ ADSL : به منظور این است که اتصالات شما به درستی کار می‌کند و شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت شما، اینترنت با کیفیتی را برای شما ارائه می‌کند، این چراغ یکی از اصلی ترین چراغ برای تشخیص دلیل قطعی اینترنت شما است.

چراغ  INTERNET : اگر روشن باشد نمایانگر این است که شما به شبکه گسترده انتقال داده اینترنت متصل هستید و می‌توانید از خدمات مختلفی که اینترنت در اختیار شما قرار می‌دهد استفاده کنید.

سعی کنید چراغ INTERNET مودم را هر چند وقت یکبار بررسی کنید تا به حالت چشمک زن نباشد و اگر در حالت چشمک زن باشد می‌تواند نمایانگر دلیل قطعی اینرنت شما باشد که در ادامه به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

چراغ WLAN : به منظور بررسی صحت انتقال داده بین شما و مودم است و اگر به صورت ثابت چراغ WLAN مودم شما روشن بماند به منظور تنظیمات درست مودم شما است و جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

خیلی کمتر پیش می‌آید که چراغ WLAN مودم چشمک بزند.

در بیشتر موارد دلیل قطعی اینترنت مودم به ۲ دلیل اتفاق می‌افتد:


۱. قطعی چراغ ADSL

اگر اینترنت شما به صورت بازه‌های زمانی مختلف با قطعی مواجه است و در زمان قطعی، چراغ اینترنت قطع می‌شود و چراغ ADSL در حالت چشمک زن قرار می‌گیرد، مشکل شما از مودم نیست و مربوط به اتصالات و شبکه ارائه دهنده خدمات مربوط می‌شود.

اما برای رفع مشکل قطع شدن اینترنت باید موارد زیر را بررسی کنید:

یکی از دلیل قطع شدن اینترنت که در اینترنت ADSL باعث قطعی‌های متعدد می‌شود، نویز ایجاد شده در کابل‌های اینترنت شما است.

برای بررسی و رفع نویز، باید تمام وسایلی که پریزهای خانه وصل است را جدا کنید و سپس مودم را خاموش کنید. مطمعن شوید فقط کابل و پاور مودم شما به پریزهای خانه وصل است و دستگاه دیگری از پریزهای خانه استفاده نمی‌کند.

سپس باید به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه منتظر بمانید تا اگر نویزی در سیم کابل به وجود آمده باشد از بین برود و سپس با گذشت ۱۵ دقیقه مودم را روشن کنید. صبر کنید تا به صورت کامل چراغ‌های مودم روشن شود و اگر مشکل اینترنت شما برطرف شود، باید یک دستگاه نویزگیر خریداری کنید و تلفن و مودم را به دستگاه نویزگیر وصل کنید تا نویزهای ایجاد شده روی خط تلفن شما را از بین ببرد.


دلیل قطع شدن اینترنت کامپیوتر و موبایل و رفع 100% آن

۲. مشکل در تنظیمات مودم 

در بعضی از مواقع چراغ اینترنت خاموش می‌شود ولی چراغ ADSL ثابت است و چشمک نمیزند در این حالت مشکل قطعی اینترنت شما از مودم یا سیستم شما است.

برای اینکه به درستی بفهمید که مشکل دقیقا از مودم است یا سیستم، باید مودم را از سیستم کامپیوتری جدا کنید و به مدت ۳ ساعت خاموش نگه دارید سپس سیستم و مودم را به همدیگر وصل کنید، اگر مشکل اینترنت شما برطرف شد به این معنی است که سیستم کامپیوتری شما با اختلال مواجه شده است و باید ویروس‌یابی شود.

اما اگر قطعی اینترنت شما همچنان باقی بماند مشکل از مودم است و یکی از راحت ترین راه حل برای رفع مشکلات مودم در قطع شدن اینترنت، ریست کانفیگ است.

ریست کانفیگ برای این است که تنظیمات مودم شما مثل روز اول خود باشد سپس به شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت خود مراجعه کنید و کدها و راهنمای تنظیمات مربوط به مودم را دریافت کنید و سپس با توجه به راهنما، تنظیمات را اعمال کنید.

در ۹۰ درصد موارد با انجام مراحل گفته شده مشکلات مودم در قطع شدن اینترنت برطرف می‌شود اما اگر بنابر هر دلیلی قطعی اینترنت شما برطرف نشود باید با شرکت ارائه دهنده اینترنت تماس گرفته و درخواست خرابی بزنید تا متخصصان این امر با وسواس بیشتر خط تلفن شما را بررسی کنند.

اما نوبت میرسه به اینترنت تلفن‌های همراه که بسیاری از افراد جامعه با مشکل قطعی اینترنت متعددی در تلفن همراه خود مواجه هستند.

در ادامه می‌خواهیم تمام راه‌هایی که برای رفع قطع شدن اینترنت گوشی و کامپیوتر به وجود می‌آید را بررسی کنیم، پس باما همراه باشید.

دلیل قطع شدن اینترنت تلفن همراه

تلفن‌های همراه این قابلیت را دارند تا به دو صورت به اینترنت وصل شوند، اولی به صورت اتصال به وای فای مودم‌های خانگی و دوم اتصال با داده‌های ارائه شده توسط سیم کارت‌ها که مورد دوم یعنی داده‌های سیم کارت‌ها با اختلال بسیار زیادی همراه است که در ادامه راه‌های رفع اختلال‌های به وجود آمده را به صورت کامل بررسی خواهیم کرد.

در حالت کلی اینترنت‌های تلفن همراه به ۲ دلیل قطع می‌شوند:۱. قطع اینترنت هنگام استفاده از وای فای

اگر شما از آن دسته از افرادی هستید که از وای فای مودم‌های خانگی برای اینترنت استفاده می‌کند خیلی خوش شانس هستید چرا که اگر اشکالی در اینترنت مودم وجود نداشته باشد خیلی کمتر با اختلال در روند اینترنت مواجه خواهید شد.

اما در بعضی از مواقع امکان دارد به صورت ناگهانی گیرنده وای فای گوشی شما از کار بیوفتد و به وای فای مودم وصل نشود. برای رفع این اختلال به وجود آمده باید مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا سعی کنید با استفاده از یک گوشی دیگر به وای وای مودم خانگی وصل شوید و اگر گوشی مورد نظر به درستی به وای فای وصل شد به این معنی است که مشکل از گوشی شما است و مشکل از مودم نیست ولی اگر گوشی دوم نیز به مودم وصل نشد باید مراحلی را که در ابتدای مقاله بررسی کردیم را دنبال کنید و مشکلات مودم خود را برطرف سازید.

دلیل قطع شدن اینترنت کامپیوتر و موبایل و رفع 100% آن

اما اگر مشکل از گوشی شما باشد باید ۲ روش زیر را برای رفع مشکل ایجاد شده انجام دهید :

۱. ریستارت گوشی

اگر مشاهده کردید که گوشی شما بدون دلیل به وای فای مودم وصل نمی‌شود، احتمال دارد به خاطر استفاده مداوم از گوشی، گوشی شما هنگ کرده باشد که با یک بار ریستارت کردن گوشی مشکل اتصال نشدن به وای فای گوشی شما برطرف خواهد شد ولی اما با ریستارت کردن مشکل حل نشد، باید روش ارائه شده در مرحله دوم را انجام دهید.

۲.بروز رسانی نسخه نرم افزار تلفن همراه

گوشی‌های تلفن همراه با پیشرفت تکنولوژی روز به روز آپدیت می‌شوند و مشکلات قبلی خود را پوشش می‌دهند.

در بعضی از مواقع امکان دارد به خاطر قدیمی بودن نسخه نرم افزاری تلفن همراه شما، برخی از امکانات گوشی مانند وای فای یا بلوتوث کار نکند.

اگر چنین مشکلی برای شما پیش آمده است با بروزرسانی کردن نسخه نرم افزاری تلفن همراه مشکل قطعی وای فای شما به صورت کامل برطرف خواهد شد.

دلیل قطع شدن اینترنت کامپیوتر و موبایل و رفع 100% آن

۲. قطع اینترنت هنگام استفاده از داده ارائه شده توسط سیم کارت‌ها

یکی دیگر از روش‌هایی که شما می‌توایند به اینترنت متصل شوید، استفاده از داده‌های سیم کارت‌های مختلف است.

سیم کارت‌ها با استفاده از دکل‌های مخابراتی موجود در شهرها داده‌های اینترنتی را در اختیار شما قرار می‌دهند تا در هر کجای شهر که بخواهید به شبکه اینترنت جهانی متصل شوید.

اگر از داده‌های سیم کارها برای اتصال به اینترنت استفاده می‌کنید، مشکلاتی را در طول زمان برای شما به همراه خواهد داشت مانند: قطعی بدون دلیل و به یک باره اینترنت، امکان ضعیف شدن سیگنال اینترنتی در بعضی از مکان‌های شهر و … که کاملا طبیعی است.

اما برای رفع این مشکلات پیش آمده راه کارهای مختلفی وجود دارد تا مشکل پیش آمده را سریع برطرف کنید.

برای عیب یابی در سیم کارت‌های تلفن همراه باید از دو روش زیر استفاده کنید:

۱. ریستارت کردن گوشی

اگر در هنگام استفاده کردن از اینترنت تلفن همراه در حال رانندگی هستید و اینترنت شما قطع و وصل می‌شود سعی کنید در یک مکان مناسبی ماشین خود را پارک کنید تا داده‌های انتشار شده از دکل‌های مخابراتی را به خوبی دریافت کنید اما در بعضی از مواقع با ایست کامل مشکل قطعی اینترنت برطرف نمی‌شود.

در چنین مواقعی پیشنهاد می‌کنیم یک بار تلفن همراه خود را ریستارت کنید چرا که امکان دارد موقع حرکت تند، نویزهای مختلفی روی سیم کارت شما ایجاد شده باشد و شما با ریستارت کردن گوشی می‌توانید نویزهای ایجاد شده را برطرف کنید و اینترنت تلفن همراه شما طبق روال همیشگی کار خواهد کرد.

باید به این نکته مهم نیز توجه کنید که در هنگام رانندگی کردن نباید از تلفن همراه استفاده کنید چرا باعث حواس پرتی شما خواهد شد و امکان بروز حادثه را چندین برابر افزایش می‌دهد.

دلیل قطع شدن اینترنت کامپیوتر و موبایل و رفع 100% آن

۲. تعویض سیم کارت

در بسیاری از مواقع شما در خانه نشسته اید و از اینترنت سیم کارت استفاده می‌کند که به یک باره اینترنت قطع می‌شود.

در چنین مواقعی شما باید گوشی خود را خاموش کنید چرا که امکان دارد از شدت فشار و گرمای حاصل از کار مداوم گوشی، باعث از کار افتادن سیستم نرم افزاری گوشی شده باشد.

همان طور که منتظر هستید گوشی کمی از حالت فشار نرم افزاری خارج شود، پیشنهاد می‌کنیم سیم کارت خود را در یک تلفن همراه دیگری وارد کنید و اینترنت سیم کارت خود را روشن کنید اگر اینترنت به درستی کار کند باید به مدت ۳۰ دقیقه منتظر بمانید تا از فشار نرم افزاری تلفن همراه شما کاسته شود و دوباره از تلفن همراه خود استفاده کنید ولی اگر مشکل قطعی اینترنت سیم کارت در گوشی دوم نیز برقرار باشد باید با شرکت ارائه دهنده خدمات سیم کارت خود تماس بگیرید و مشکل خودتان را مطرح تا رسیدگی شود.

در بیشتر مواقع دلیل قطعی اینترنت تلفن همراه به خاطر استفاده زیاد از تلفن همراه است. سعی کنید به صورت بازه‌های کوتاه مدت از تلفن همراه خودتان استفاده کنید.

برای استفاده کردن از آخرین کیفیت اینترنت تلفن همراه پیشنهاد می‌کنیم از گوشی و سیم کارت‌های نسل ۴G استفاده کنید چرا که تکنولوژی اینترنت ۴G بدون نویز و قطعی است و با کمترین قطعی ممکن نیازهای شما عزیزان را به صورت کامل برطرف می‌کند.

سخن پایانی

اینترنت، شبکه گسترده جابه‌جایی داده است که برای راحتی ما انسان را اختراع شده است. اینترنت زندگی بشری را از سنتی بودن خارج کرده است و همه در حال پیشروی به سوی زندگی دیجیتالی هستیم.

به هنگام استفاده کردن از اینترنت ممکن است با اختلال‌های مختلفی مواجه شوید که کاملا طبیعی است و برای افراد مختلف این اختلال‌ها به وجود آمده است و خیلی ساده مشکل پیش آمده را برطرف کردند.

در این مقاله تمام راه‌هایی را که شما برای رفع قطع شدن اینترنت گوشی و کامپیوتر نیاز دارید را بررسی کردیم.

به صورت کامل و مفصل در مورد دلیل قطع شدن اینترنت و راه حل‌های قطعی‌های ایجاد شده در تلفن همراه و مودم‌ها را بررسی کردیم تا شما عزیزان با مطالعه این مقاله به صورت کامل از دلایل قطعی اینترنت خود باخبر شوید و خیلی سریع قطعی به وجود آمده را رفع کنید.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید باشد و اگر سوال یا نظری داشتید می‌توانید از قسمت نظرات باما در میان بگذارید.

رفع مشکل قطع شدن اینترنت لپ تاپ