آنتن ندادن گوشی در داخل خانه ( در بیرون خانه انتن دهی وجود دارد )

ADS


همه سوال هادسته بندی: مشکلات سخت افزارآنتن ندادن گوشی در داخل خانه ( در بیرون خانه انتن دهی وجود دارد )
ehsan40 2 سال قبل

سلام گوشی من تا ۱ ماه پیش داخل خونه بودم آنتن میداد  الان دیگه اصلا آنتن نداره بیرون از خوبه میرم داره ولی داخل خونه آنتن نداره  مشکل از چیه ؟ خیلی ممنون اگه  جواب بدین

1 پاسخ
پشتیبانی تیم پاسخ گو سایت 2 سال قبل

با عرض ادب خدمت شما دوست عزیز,
 

 • گام اول:  شدت واقعی سیگنال آنتن خود را بدانید.

  در این مرحله لازم است قبل از هر کاری میزان آنتن واقعی (شدت سیگنال واقعی) را برای گوشی خود به دست آورید. اصولا سیگنال را با یکای دسی بل dB نمایش می دهند. این یکا را می توان به صورت توان رادیویی سیگنال بر هر میلی وات تعریف کرد.اگر می خواهید بدانید شدت سیگنال واقعی شما چقدر است باید به قسمت منوی اندروید خود رفته و گزینه ی Status را انتخاب کنید. برای این کار تنها لازم است منوی تنظیمات گوشی را باز کنید و صفحه را به سمت پایین اسکرول کنید. حال می بایست روی About Phone تپ کنید و سپس گزینه ی Status را انتخاب کنید. حال بایستی SIM Status را انتخاب کنید . صفحه ای به شما نمایش داده می شود و در آن در زیر فیلد Signal Strength بازه ای از اعداد با واحد dB نوشته شده است.
رفع مشکل آنتن گوشی 4
رفع مشکل آنتن گوشی

این اعداد شدت سیگنال آنتن گوشی شما را نمایش می دهند.  اگر عدد نمایشی عددی نزدیک به -۶۰dB است یعنی شدت سیگنال و در نتیجه آنتن شما برای دریافت و ارسال به شبکه چیزی نزدیک به حد اعلای خود است. اگر شدت سیگنال نمایشی روی گوشی شما عددی کمتر از -۱۰۰dB  است، می توان شدت سیگنال را خیلی بد دانست.  در این صورت باید برخی اقدامات دیگر را برای بهیود آنتن گوشی خود و رفع مشکل آنتن گوشی انجام دهید.

 • گام دوم:  به فضایی باز بروید.

 وجود دیوار و اجسامی که میان شما و برج ارسال سیگنال آنتن است، می تواند روی شدت سیگنال و قوت آنتن موبایل شما تاثیر بگذارد. در این صورت گوشی نمی تواند به شبکه متصل شود و ممکن است در حالی که آنتن دو خط یا بیشتر را نمایش می دهد نتوانید تماسی برقرار کرده و یا تماسی را دریافت کنید. برای آن که متوجه شوید عیب از گوشی شما است یا مشکل از فضایی است که درون آن قرار گرفته اید موبایل خود را به فضایی باز ببرید و سعی کنید با آن تماس برقرار کنید. با این کار شما احتمال ارسال و دریافت سیگنال هایی قدرتمند تر روی گوشی خود را افزایش می دهید. اگر با این کار هم آنتن موبایل بهبود پیدا نکرد، به گام بعدی بروید.

 • گام سوم:  گوشی خود را ریستارت کنید.

 یکی از مجرب ترین راه حل ها برای حل کردن مشکل آنتن گوشی، ریستارت کردن آن است. زمانی که گوشی را ریستارت می کنید گوشی و سیستم عامل آن رفرش می شوند. در این حالت بار دیگر گوشی به دنبال شبکه می گردد. این کار اصولا برای پیدا کردن شبکه آنتن موبایل جواب می دهد؛ هر چند که ریستارت کردن  موبایل شما ممکن است تنها به صورت موقتی مشکل آنتن را حل کند. ریستارت کردن گوشی برای دریافت انتن برای کسانی که به کرات با مشکل آنتن گوشی مواجه می شوند، راه حلی آسان و سریع است. اگر مشکل انتن گوشی با ریستارت کردن آن هم حل نشد، می بایست به گام بعدی عیب یابی آنتن موبایل بروید.

 • گام چهارم:  گوشی را به حالت پرواز ببرید و بعد از سی ثانیه آن را از حالت پرواز خارج سازید.

بسیاری از کاربران گوشی های هوشمند عنوان کرده اند که هنگام مواجهه با مشکل آنتن گوشی تنها با بردن گوشی به مد پرواز (Airplane Mode) توانسته اند مشکل آنتن گوشی را حل کنند. برای آن که بتوانید یک گوشی اندرویدی را به مد پرواز ببرید، می توانید صفحه ی نوتیفیکیشن های گوشی را به سمت پایین بکشید و به دنبال آیکون Airplane بگردید.
رفع مشکل آنتن گوشی
رفع مشکل آنتن گوشی

روی آیکون مد پرواز تپ کنید و آن را روشن کنید و برای ۳۰ ثانیه صبر کنید. پس از گذشت سی ثانیه،  می توانید مد پرواز را غیرفعال کنید و آن را off نمایید.زمانی که گوشی از مد پرواز خارج شد، سیستم عامل به دنبال شبکه های آنتن موجود می گردد و با احتمال خوبی می تواند این شبکه ها را پیدا کند و به آنها متصل شود. اگر با این کار مشکل آنتن گوشی حل نشد، به گام بعدی بروید.

 • گام پنجم:  سیم کارت را کنترل کنید.

گاهی اوقات حتی با این که سیم کارت به درستی درون اسلات خود قرار گرفته است، گوشی نمی تواند سیگنال آنتن را پیدا کند و همین مساله باعث می شود که پیغام خطایی مبنی بر پیدا نشدن آنتن نمایش داده شود. برای حل این مشکل باید سیم کارت را به دقت از محل خودش خارج کنید و سپس آن را بار دیگر وارد اسلات کنید. اگر حس می کنید پس از وارد کردن دوباره سیم کارت، سیم کارت درون براکت خودش حرکت می کند باید گوشی را برای بررسی های بیشتر به دست کارشناسان تعمیرات موبایل بسپارید. برای فهم این موضوع که حرکت سیم کارت درون براکتش موجب از دست رفتن آنتن می شود یا خیر، می توانید پس از قرار دادن سیم کارت درون اسلاتش، آن را کمی حرکت دهید، اگر حین حرکت انتن گوشی پرید، می توانید مطمئن شوید که مشکل انتن گوشی از براکت سیم کارت است.
رفع مشکل آنتن گوشی 5
رفع مشکل آنتن گوشی

 اگر مطمئن شوید که مشکل از براکت سیم کارت است، باید گوشی را به گارانتی آن بسپارید تا آن را برای وجود مشکلات احتمالی در ساخت بررسی کنند. برای حل موقتی مشکل می توانید با استفاده از یک تکه کاغذ، سیم کارت را درون محل آن نگه دارید .

 • راه حل ششم:  انتخاب اتوماتیک شبکه موبایل

با استفاده از این راه حل، شبکه های موبایلی به صورت خودکار جست و جو و تنظیم می شوند و به شما در حل این مشکل کمک خواهد کرد. برای انتخاب اتوماتیک شبکه موبایل، می بایست مراحل زیر را طی نمایید:

 1. به منوی تنظیمات گوشی بروید.
 2. به دنبال شبکه جدید موبایل بگردید و روی آن تپ کنید.
 3. روی شبکه های موبایل (mobile networks) تپ کنید .
 4. روی اپراتورهای شبکه که در این صفحه به شما نمایش داده می شود تپ کنید و گزینه ی Select Automatically را انتخاب کنید تا خود گوشی به دنبال سیگنال های آنتن موجود در نزدیکی شما بگردد و آنها را پیدا کند.

رفع مشکل گوشی 6
رفع مشکل گوشی

در این مرحله گوشی شروع به گشتن خودکار به دنبال شبکه می کند و سعی می کند به یکی از آنها که دارای شدت سیگنال بیشتری است متصل شود. اگر مشکل آنتن ندادن گوشی شما سخت افزاری نباشد، با احتمال خوبی در این مرحله مشکل حل خواهد شد.

 • گام هفتم:  سیستم عامل گوشی را آپدیت کنید.

 برای آن که گوشی بتواند به خوبی آنتن های مجاور خود را پیدا کند و به آنها متصل شود، می بایست سیستم عامل آن همیشه به روز باشد. اگر با طی کردن مراحل قبل مشکل پریدن آنتن گوشی و یا آنتن ندادن گوشی حل نشد، سیستم عامل بهبودهایی را در جهت رفع باگ ها و حل مشکل ایجاد خواهد کرد.
رفع مشکل آنتن گوشی 7
رفع مشکل آنتن گوشی

این بهبودها تنها در حالتی اتفاق می افتد که سیستم عامل گوشی شما آپدیت باشد و جدیدترین نسخه سیستم عامل روی گوشی نصب شده باشد.

همچنین شما میتوانید از قابلیت جدید وب سایت استفاده کنید , به صورتی که اگر قصد دارید سوال شما در سریع ترین زمان ممکن پاسخ داده شود میتوانید بسته زیر را تهیه کنید .
بسته پاسخگویی سریع
با تشکر,
تیم پشتیبانی.

 
 

ehsan40  

سلام قدرت آنتن من ۱۰۳dm- هست داخل فضای باز ولی آنتن میده مشکلی داره یا نه؟

پشتیبانی تیم پاسخ گو سایت  

اگر عدد نمایشی عددی نزدیک به -۶۰dB است یعنی شدت سیگنال و در نتیجه آنتن شما برای دریافت و ارسال به شبکه چیزی نزدیک به حد اعلای خود است. اگر شدت سیگنال نمایشی روی گوشی شما عددی کمتر از -۱۰۰dB است، می توان شدت سیگنال را خیلی بد دانست. در این صورت باید برخی اقدامات دیگر را برای بهیود آنتن گوشی خود و رفع مشکل آنتن گوشی انجام دهید.

حتما توصیه میشود با اپراتور های ایرانسل برای رفع این مشکل تماس حاصل کنید .

ehsan40  

خیلی ممنون از سایت خوبتون

ehsan40  

خیلی ممنون از سایت خوبتون

پشتیبانی تیم پاسخ گو سایت  

خواهش میکنم دوست عزیز
تیم ما همیشه در خدمت شماست