amir888amir888 5 ماه قبل

با سلام بنده هنگامی که دستگاه د لینک را به لپتاپ وصل میکنم در صورتی که سیمکارت درون دستگاه است اما درون نرم افزار دستگاه د لینک not found مینویسه و سیمکارتو نمیخونه . روی لپتاپ دیکه ای هم امتحان کردم مشکلی نداشت 

1 پاسخ
supportsapagapپشتیبانی تیم پاسخ گو سایت 5 ماه قبل

با سلام و عرض ادب خدمت شما دوست عزیز,
 
اگر با دیگر لپ تاپ شما با ان مشک لنداشته و سیم کارت را میخواند پس احتمال ۹۰% مشکل از سیستم شما می باشد . شما میتوانید از طریقه زیر مشکل خود ا بر طرف نمایید :
۱- درایور مربوط به مودم را مجدد نصب یا تعویض کنید
ممکن است درایور نصب شده با سیستم سازگاری نداشته باشد به طور مثال این درایور فقط در ویندوز Xp کار میکند و برای نصب در ویندوز۷ باید درایور مربوط به همان ویندوز را نصب کنید. برای این کار به سایت مودم خود رفته و درایور مربوط به ویندوز را دریافت و نصب نمایید.
۲- آنتی ویروس و فایر وال خود را غیرفعال نمایید
این مشکل در ویندوز۷ بوده و با برخی آنتی ویروس و فایر وال های سازگاری ندارد و همین امر باعث وصل نشدن به اینترنت میتواند باشد آنتی ویروس و فایر وال را غیرفعال نموده و تست کنید در صورت برطرف نشدن مجدد فعال کنید.
۳- با استفاده از عیب یابی ویندوز بررسی کنید
تمام ویندوز ها در خود قابلیت عیب یابی را دارند برای این کار به Control Panel و انتخاب Network And Sharing Center و روی Troubleshoot Problems کلیک کرده تا بصورت خودکار شروع به عیب یابی نماید و در صورت مشاهده خطا آن را به شما اطلاع داده و راهنمایی می کند.
۴- حذف درایور و نصب مجدد آن از طریق ویندوز
ابتدا روی My Computer کلیک راست و گزینه Manage را انتخاب میکنید سپس در پنجره باز شده روی Computer Management و در سمت راست روی گزینه Device Manager کلیک میکنید حال در سمت چپ به گزینه Network Adapter رفته با زدن فلش زیر مجموعه باز شده و روی دیوایس مورد نظر راست کلیک و Uninstall میکنیم بعد از انجام دادن این کار سیستم را یکبار Restart نمایید بعد از بالا آمدن اجازه دهید سیستم عملیات شناسایی را انجام دهد ممکن است با این روش مشکل اینترنت برطرف شود.
۵- فعال و غیر فعال کردن مودم (کارت شبکه) از ویندوز
ابتدا روی My Computer کلیک راست و گزینه Manage را انتخاب میکنید سپس در پنجره باز شده روی Computer Management و در سمت راست روی گزینه Device Manager کلیک میکنید حال در سمت چپ به گزینه Network Adapter رفته با زدن فلش زیر مجموعه باز شده و روی دیوایس مورد نظر آن را Disable کنید و سپس بعد از غیرفعال دوباره آن را به حالت Enable یا فعال بازگردانید.
طریقه کاهش و افزایش محدوده پوشش مودم وای فای ایرانسل
برای اینکه محدوده پوشش را کاهش و یا افزایش بدهیم ابتدا از طریق مرورگر ۱۹۲.۱۶۸.۱.۱ وارد تنظیمات مودم میشوید
در تب Interface Setup را انتخاب می کنیم در این قسمت Wireless را انتخاب می کنیم در تنظیمات این قسمت بدنبال گزینه Transmit Power رفته این تب دارای سه خصوصیت High (قوی) Medium (متوسط) و Low (ضعیف) می باشد.
جهت کاهش سرعت آن را روی Low (ضعیف) قرار داده و برای افزایش سرعت آن را روی High (قوی) قرار می دهیم
 
باتشکر,
تیم پشتیبانی