همه سوال هادسته بندی: مشکلات نرم افزارتغییر فرمت فلش از raw به FAT32 یا NTFS
856Meysam856Meysam 1 ماه قبل

سلام
ببخشید میخواستم بدونم چجوری فرمت raw رو به FAT32 یا NTFS تغییر بدم?

2 پاسخ
supportsapagapپشتیبانی تیم پاسخ گو سایت 1 ماه قبل

با عرض ادب خدمت شما دوست عزیز,
دیسک خام را در اصطلاح raw disk میگویند. پارتیشن RAW یک پارتیشن است که با هیچ یک از فرمت های   FAT12 / FAT16 / FAT32 یا NTFS / NTFS5  توسط سیستم عامل فرمت نشده است.
همچنین از دیسک RAW برای دسترسی به هارد دیسک در سطوح RAW، باینری، زیر سطح سیستم فایل و استفاده از داده های پارتیشن در MBR استفاده می شود.
ممکن است بعد از نصب سیستم عامل هنوز قسمتی از دیسک خود را فرمت نکرده باشید و آنرا به صورت RAW مشاهده کنید.اگر یک پارتیشن سالم روی کامپیوتر شما تبدیل به یک primary RAW  شود که نمیتوانید به آن دسترسی پیدا کنید، به دلایل متعددی از جمله نفوذ ویروس، فرمت شدن خراب، خاموش شدن سیستم عامل به طور تصادفی ، قطع برق، و غیره می تواند باشد. اگر با استفاده از کنسول Disk management نتوانستید وضعیت پارتیشن RAW را اصلاح کنید شاید بتوانید از روشهای زیر استفاده کنید.
تعمیر RAW پارتیشن

  •  از دستور chkdsk استفاده کنید تا فایل سیستم RAW دوباره تنظیم شود. برای این کار cmd را در کادر جستجو روی دسکتاپ وارد کنید، Command Prompt را انتخاب کنید. سپس دستور زیر را تایپ کنید:

chkdsk n: / r
(به جای n باید نام پارتیشن RAW که می خواهید تنظیم کنید را وارد کنید؛ / r به معنی پیدا کردن بخش های بد و بازیابی اطلاعات قابل خواندن است). پس از انجام این کار، اگر شما پیامی با مضمون زیر دریافت کنید:
“Windows has made corrections to the file system No further action is required “
به احتمال زیاد مشکل پارتیشن RAW شما باید حل شود. گاهی اوقات شما خطایی را تایید می کنید که CHKDSK برای درایوهای RAW در دسترس نیست، در این صورت می توانید مرحله را هم امتحان کنید.
 از دستور DiskPart برای رفع مشکل پارتیشن RAW استفاده کنید. دقت کنید که این کار باعث نابودی اطلاعات موجود روی پارتیشن شما خواهد شد و فقط مزیت آن امکان استفاده مجدد از آن پارتیشن است. برای اینکار عبارت diskpart را در کادر جستجوی ویندوز وارد کرده و بعد از نمایش آن با راست کلیک و انتخاب گزینه Run as Administrator آنرا اجرا کنید و دستورات را به ترتیب اجرا کنید:
list disk
select disk n ( به جای N نام درایو RAW را وارد کنید.)
attributes disk clear readonly
clean
create partition primary
select partition # (# is the volume letter of RAW partition)
active (if it is the boot drive)
format fs=ntfs label=new quick (or format fs=fat32)
assign
آموزش نصب و فعال سازی آنتی ویروس و ESET Internet Security

همچنین شما میتوانید از قابلیت جدید وب سایت استفاده کنید , به صورتی که اگر قصد دارید سوال شما در سریع ترین زمان ممکن پاسخ داده شود میتوانید بسته زیر را تهیه کنید .
بسته پاسخگویی سریع
با تشکر,
تیم پشتیبانی

روش اول نشد و روش دوم هم میگه عبارت لیست یافت نشد

همه چیزایی که گفتی رو زدم ولی درست نشد

supportsapagapپشتیبانی تیم پاسخ گو سایت 1 ماه قبل

روش زیر را تست فرمایید
نکته:در انجام تمام این مراحل امکان از دست دادن اطلاعات وجود دارد در صورتی که اطلاعات شما بسیار مهم است بهتر است این  کار را به یک فرد متخصص بسپارید
.
آموزش تغییر فرمت از Raw توسط نرم افزار TestDisk
ابتدا هارد دیسک، فلش مموری و … مشکل دار را به یکی از درگاه های USB کامپیوتر متصل کنید. برنامه TestDisk را لینک مقابل دانلود کرده و از حالت فشرده خارج کنید. (دانلود نرم افزار TestDisk) بر روی آیکون testdisk_win.exe دوبار کلیک کرده و آن را اجرا کنید.
testdisk-exe-file
گزینه Create را انتخاب کرده و کلید اینتر را بفشارید.
دیسک آسیب دیده را هایلایت کرده و گزینه Proceed را انتخاب کنید و کلید اینتر را بفشارید.
گزینه Intel را انتخاب کرده و کلید اینتر را بفشارید (اگر حجم دیسک آسیب دیده بیش از ۲ ترابایت باشد، احتمال کمی وجود دارد که فرمت پارتیشن آن EFI GPT باشد، در صورت شناسایی پارتیشن EFI GPT در انتهای صفحه عبارت “Hint: EFI GPT was detected”درج می شود. در این صورت گزینه EFI GPT را انتخاب کنید).
030btd3
گزینه Analyse را انتخاب کرده و کلید اینتر را بفشارید.
در صفحه بعد گزینه Quick Search را انتخاب کرده و کلید اینتر را بفشارید.
این امکان وجود دارد که نرم افزار در مرحله بعد از شما در مورد ساخته شدن دیسک در ویندوز ویستا یا ۷ سوال کند، در صورت پرسش گزینه Yes را انتخاب کنید. اکنون جستجو سریع شروع می شود.
پس از به اتمام رسیدن جستجوی سریع (همانطور که پیش تر گفته شد مدت زمان جستجو بسته به حجم دیسک متفاوت است)، یک پارتیشن نمایان می شود که دارای محتویات دیسک آسیب دیده است. کلید P را بفشارید تا تمامی فایل ها و فولدرهای موجود در پارتیشن نمایان شوند.
dc3btd4
اگر به جای نمایش فایل ها و فولدرهای پارتیشن، لیستی از برنامه های Diagnostic (برنامه ها و فایل های که برای شما ناشناخته اند) به نمایش در آمد به مرحله احتمالی مراجعه کنید، در صورت نمایش محتویات پارتیشن مستقیمآ به مرحله بعد مراجعه شود.
53d0td5
مرحله احتمالی: کلید Q را فشرده تا یک صفحه به عقب بازگردید و سپس کلید اینتر را بفشارید تا مجددآ به صفحه نمایش پارتیشن بازگردید. گزینه Deeper Search را انتخاب کرده و کلید اینتر را بفشارید و صبر کنید تا دیسک به صورت عمیق تری بررسی شود (این جستجو طبیعتآ مدت زمان بیشتری به طول می انجامد). پس از به اتمام رسیدن جستجو دو پارتیشن نمایان می شود، یک پارتیشن مربوط به جستجو Quick Search و دیگری مربوط به جستجو Deeper Search است. پارتیشن جدید را انتخاب کنید و سپس کلید P را بفشارید تا لیستی از فایل ها و فولدرهای موجود در پارتیشن به نمایش درآیند.
b02ctd6
کلید Q را فشرده تا یک صفحه به عقب بازگردید، سپس کلید اینتر را بفشارید تا به صفحه نمایش پارتیشن هدایت شوید.
گزینه Write را انتخاب کرده و کلید اینتر را بفشارید تا Partition Table جدید بر روی دیسک نوشته شود.
نکته: اگر فایل ها و فولدرهای پارتیشن (محتویات موجود در دیسک) را مشاهده نکردید به هیچ عنوان اقدام به نوشتن Partition Table جدید بر روی دیسک نکنید، این بدان معنا است که در مراحل جستجو Partition Table مناسب یافته نشده است و به منظور یافتن Partition Table مناسب باید تکنیک دیگری را در جهت بازیابی اطلاعات به کار گیرید.
کلید Y را به منظور تایید نوشتن Partition Table جدید بر روی دیسک بفشارید.
اگر پارتیشن دیسک دارای مشکلاتی در بخش Boot Sector باشد، نرم افزار Testdisk آنها را شناسایی کرده و قبل از اتمام مرحله نوشتن Partition Table بر روی دیسک، از کاربر در مورد تعمیر بخش مذکور نیز سوال می پرسد. اگر وضعیت Backup boot sector پارتیشن در حالت Bad قرار داشت گزینه Rebuild BS را انتخاب کرده و کلید اینتر را بفشارید. اگر وضعیت Backup boot sector در حالت OK قرار داشت گزینه Backup BS را انتخاب کرده و کلید اینتر را بفشارید.
نکته: اگر وضعیت Boot sector در حالت Bad قرار داشت، اما وضعیت Backup boot sector در حالت OK قرار داشت، گزینه Backup BS را انتخاب کنید.
کلید Y را به منظور تایید تعمیر Boot Sector بفشارید.
805etd7
در نهایت پس از تعمیر Boot Sector گزینه Quit را انتخاب کرده و کلید اینتر را بفشارید. پس از مشاهده صفحه ی زیر کلید اینتر را فشرده و سپس کلید Q را بفشارید تا از برنامه Testdisk خارج شوید.
3af2td8
اکنون کامپیوتر را ریستارت کنید. پس از بوت شدن مجدد سیستم عامل به دیسک آسیب دیده مراجعه کنید و اطلاعات بسیار مهم و حیاتی خود را در پارتیشن دیگری (غیر از پارتیشن آسیب دیده) کپی کنید. ممکن است دیسک مجددآ در آینده و یا مرحله بعد با اشکال مواجه شود. در صورت تهیه نسخه پشتیبان از اطلاعات مهم و حیاتی دیگر نگرانی بابت از دست دادن آنها ندارید.
بر روی درایو دیسک کلیک راست کرده و Properties را انتخاب کنید. در پنجره باز شده به سربرگ Tools مراجعه کرده و گزینه Check Now را انتخاب کنید، تیک هر دو گزینه را زده و سپس بر روی Start کلیک کنید و منتظر بمانید تا برخی از مشکلاتی که در مراحل قبل تعمیر نشده اند رفع گردند. اکنون می توانید به راحتی به فایل های خود دسترسی پیدا کنید.