ADS


همه سوال هادسته بندی: مشاورهفریز کردن یک پوشه
erfan 2 هفته قبل

سلام من میخواهم مثل فریز کردن ویندوز فقط یک پوشه را فریز کنم.
 که کاربران نتوانند فقط اطلاعات این پوشه را تغییر دهند.

1 پاسخ
support_team3پشتیبانی تیم پاسخ گو سایت 2 هفته قبل

با عرض ادب خدمت شما دوست عزیز،
از فایل منیجر پیشرفته استفاده کنید
ابتدا ما از یک روش ساده و موثر برای رمزگذاری فایل‌ها و فولدرها در ویندوز ۱۰ استفاده می‌کنیم. پیش از شروع آموزش باید بگوییم که این روش برای کاربران عادی مناسب‌ترین محسوب می‌شود. اگر می‌خواهید از اطلاعات زیادی محافظت کنید یا اینکه اسناد مربوط به یک ماموریت هستند، باید در نرم افزارهای رمزگذاری سرمایه‌گذاری کنید.
برای قفل کردن پوشه در ویندوز ۱۰ مراحل زیر را دنبال کنید:
قدم اول: فایل منیجر را در ویندوز ۱۰ باز کنید.
قفل کردن پوشه در ویندوز ۱۰
 

قدم دوم: به سراغ فایل یا فولدر موردنظرتان بروید. روی آن کلیک راست کنید.
قدم سوم: در منویی که باز می‌شود، آخرین گزینه یعنی «Properties» را انتخاب کنید. در این بخش باید روی گزینه «Advanced» کلیک کنید.
قفل کردن پوشه در ویندوز ۱۰
 

قدم چهارم: در پنجره جدید، گزینه «Encrypt Contents to Secure Data» را فعال کرده و روی گزینه «Apply» کلیک کنید.
قفل کردن پوشه در ویندوز ۱۰
 

پس از این کار، ویندوز از شما درباره اینکه می‌خواهید فولدر یا فولدر با تمام محتوای آن را قفل کنید، سوال می‌پرسد. زمانی که این فرایند تکمیل شود، به شما گفته می‌شود در صورتی که تا به امروز از ویژگی استفاده نکرده‌اید، از کلید رمزگذاری خود بکاپ بگیرید. برای این کار می‌توانید از برنامه‌های مدیریت پسورد استفاده کنید.
پس از تکمیل بکاپ، امنیت فایل‌های شما حفظ می‌شود. آن‌ها به وسیله یک کلید رمزگذاری شده‌اند که با حساب کاربری ویندوز شما گره خورده است. اگر فردی بخواهد به این فولدر یا فایل‌های آن دسترسی پیدا کند، ویندوز یک متن بی‌معنی در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد.
شما می‌توانید از قابلیت «BitLocker» ویندوز استفاده کنید، با این حال محدودیت‌های زیادی برای آن وجود دارد. اول از همه این ویژگی تنها در اختیار کاربران ویندوز ۱۰ پرو و نسخه سازمانی این سیستم عامل قرار می‌گیرد و کاربران نسخه خانگی به آن دسترسی ندارند. علاوه بر این، BitLocker محدود به یک فایل یا فولدر نبوده و از کل دستگاه محافظت می‌کند.
اگر نمی‌خواهید از این قابلیت ذاتی ویندوز استفاده کنید، می‌توانید به سراغ اپ‌های شخص ثالث در دنیای وب بروید.
از نرم افزار WinRAR استفاده کنید
WinRAR یک ابزار رایگان فشرده‌سازی و رمزگذاری فایل‌ها است که در نسخه‌های ۳۲ بیتی و ۶۴ بیتی در دسترس کاربران قرار دارد. مراحل زیر را برای رمزگذاری فایل یا فولدر با استفاده از نرم افزار WinRAR در ویندوز ۱۰ انجام دهید.
قدم اول: نرم افزار WinRAR را از این لینک دانلود کرده و روی سیستم خود نصب کنید.
قدم دوم: پس از نصب برنامه WinRAR، می‌توانید به فایل منیجر رفته و فایل یا فولدر موردنظر خود را انتخاب کنید.
قدم سوم: روی این فایل یا فولدر راست کلیک کرده و گزینه «Add to Archive» را انتخاب کنید.
قفل کردن پوشه در ویندوز ۱۰
 

قدم چهارم: با این کار، یک فایل جدید و کوچکتر ایجاد می‌شود که شامل محتوای موجود در فایل یا فولدر اولیه است.
قدم پنجم: در پنجره‌ای که باز می‌شود، گزینه «Set Password» در سمت راست بخش پایینی را انتخاب کنید.
قفل کردن پوشه در ویندوز ۱۰
 

قدم ششم: یک پنجره جدید روبه‌روی کاربر ظاهر می‌شود. گزینه «Encrypt file names» را انتخاب کرده و یک پسورد برای آن تایپ کنید. در نهایت روی گزینه OK در بخش پایینی کلیک کنید.
قفل کردن پوشه در ویندوز ۱۰
 

این فرایند در نهایت فولدر اصلی به همراه یک فایل RAR را در اختیار شما قرار می‌دهد که با استفاده از پسورد قفل شده است. برای اجرای این فایل باید برنامه WinRAR را روی کامپیوتر نگه دارید و آن را حذف نکنید. پس از قفل کردن پوشه در ویندوز ۱۰ به وسیله این ابزار، می‌توانید فولدر اصلی را حذف کنید.
قفل کردن پوشه در ویندوز ۱۰
 

WinRAR یکی از بهترین نرم افزارهای رایگان برای قفل کردن پوشه در ویندوز ۱۰ محسوب می‌شود، اما می‌توانید از نرم افزارهای تجاری مانند «Protected Folder» یا «Folder Guard» نیز استفاده کنید که البته برای دسترسی به آن‌ها باید هزینه پرداخت کنید.
از نرم افزار Folder Lock استفاده کنید
«Folder Lock» یکی از نرم افزارهای مناسب برای حفظ امنیت فایل‌ها و فولدرها روی کامپیوتر محسوب می‌شود. این برنامه به شما اجازه می‌دهد که اطلاعات را با پسورد قفل کرده و از آن‌ها در برابر افراد دیگر محافظت کنید.
این نرم افزار از رابط کاربری ساده‌ای بهره می‌برد و با یک کلیک امکان محافظت از اطلاعات برای شما فراهم می‌شود. با استفاده از Folder Lock، می‌توانید فایل‌های خود را با فناوری رمزگذاری ۲۵۶ بیتی سطح نظامی رمزگذاری کنید.
قدم اول: نرم افزار Folder Lock را از این لینک دانلود کرده و روی سیستم خود نصب کنید.
قدم دوم: این نرم افزار را اجرا کرده و برای آن یک پسورد اصلی درنظر بگیرید.
قفل کردن پوشه در ویندوز ۱۰
 

قدم سوم: برای افزودن فایل‌ها به این نرم افزار، گزینه «Add Items» را انتخاب کنید.
قدم چهارم: شما می‌توانید فایل‌ها، پوشه‌ها یا درایو را به این نرم افزار اضافه کنید.
قدم پنجم: می‌توانید از این گزینه‌ها برای افزودن فایل‌ها و فولدرهای موردنظر خود استفاده کنید یا به راحتی آن‌ها را درگ و دراپ کنید.
قفل کردن پوشه در ویندوز ۱۰
 

این نرم افزار را ببندید تا دیگر فایل‌ها یا فولدرهای انتخاب شده در فایل منیجر ظاهر نشوند. برای دسترسی به آن‌ها باید برنامه Folder Lock را اجرا کرده و پسورد اصلی را وارد کنید. این برنامه یک محدودیت دارد که آن، عدم پشتیبانی از فایل‌های با حجم بالاتر از ۴ گیگابایت است.
حفظ امنیت فایل‌ها و فولدرها در ویندوز ۱۰
امن‌ترین فایل‌ها روی کامپیوتر شما اغلب هدف اصلی مهاجمان محسوب می‌شوند. محافظت از فایل‌ها به وسیله پسورد یک اقدام مطقی است و می‌توانید با طی کردن مراحل بالا به راحتی فایل یا یک پوشه را در ویندوز ۱۰ قفل کنید.

اما اگر با راهکار بالا مشکل شما حل نشد و یا هرسوالی داشتید میتونید با یک ثبت نام رایگان در سایت قسمتی را در پایین همین مطلب باز کنید که امکان تکمیل و یا پاسخگویی به ما را برای شما فراهم میکند و تیم ما میتواند مشکل شما را پیگیری کرده و راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهد .
لینک ثبت نام
همچنین شما میتوانید از قابلیت جدید وب سایت استفاده کنید , به صورتی که اگر قصد دارید سوال شما در سریع ترین زمان ممکن پاسخ داده شود میتوانید بسته زیر را تهیه کنید :
بسته پاسخگویی سریع
با تشکر ,
تیم پشتیبانی