%d9%87%d8%a7%d8%b1%d8%af%db%8c%d8%b3%da%a9

ADS


همه سوال هادسته بندی: مشکلات سخت افزار%d9%87%d8%a7%d8%b1%d8%af%db%8c%d8%b3%da%a9
ارسلان 9 ماه قبل

سلام هارد من سوخته و یه هارد ۵۰۰ گیگابایت جدید خریدم نو و وقتی میخام ویندوز نصب کنم تو پارتیشن بندی فرمت نمیشه و این ارور رو میده Relied to format the selected partition لطفا من رو راهنمایی کنید  

1 پاسخ
پشتیبانی تیم پاسخ گو سایت 8 ماه قبل

با عرض ادب خدمت شما دوست عزیز,
یکی از خطاهای فرمت کردن دیسک با استفاده از مدیای نصب ویندوز، خطای 0x8004242d می باشد. عمدتا شما در زمان نصب این را خواهید داشت. مثلا شما درصدد نصب ویندوز ۱۰ روی سیستمی دارید که هم اکنون ویندوز ۷ روی آن نصب است. با وجود این خطا شما قادر به فرمت کردن درایو مورد نظر نبوده و در نتیجه نمی توانید ویندوز را هم نصب کنید.
رفع ارور 0x8004242d هنگام نصب ویندوز . آموزشگاه رایگان خوش آموز

Convert a dynamic disk to basic disk
در اولین گام، نیاز است که اگر دیسک خود را در حالت Dynamic کانورت کرده اید، آن ر ابه حالت Basic برگردانید. اما قبل از تبدیل حتما و حتما باید از اطلاعاتی که در پارتیشن های آن هارد دیسک ایجاد کرده اید، بک آپ بگیرید چون همه آنها حذف خواهند شد. برای این منظور به کنسول Disk Management وارد شده و سپس در این کنسول، تمامی پارتیشنهایی که روی آن هارد دیسک ساخته اید را حذف کرده و سپس روی دیسک کلیک راست کرده و گزینه Convert to basic disk را کلیک کنید.
اما با استفاده از نرم افزارهای Third-party هم می توانید به این مهم برسید. مثلا ما در این مثال از نرم افزار easeus partition master استفاده می کنیم که استفاده از این برنامه بسیار ساده است. با یک سرچ ساده در گوگل، این برنامه را دانلود کرده و سپس برنامه را نصب و حتما باید فعال سازی کنید.
سپس روی دیسک مورد نظر که لیست شده است، کلیک راست کرده و گزینه Convert to Basic را کلیک کنید.

رفع ارور 0x8004242d هنگام نصب ویندوز . آموزشگاه رایگان خوش آموز

سپس از نوار ابزار بالای فرم دکمه Apply را کلیک کنید.

رفع ارور 0x8004242d هنگام نصب ویندوز . آموزشگاه رایگان خوش آموز

بدین ترتیب تبدیل انجام می شود. در این حالت ویندوزتان شاید چند با ریستارت شود تا مراحل تبدیل انجام شود. اما مزیت این روش در این است که هیچ اطلاعاتی از درایوهای موجود در آن هارد دیسک حذف نمی شوند اما اکیدا توصیه می شود که حتما از اطلاعات موجود در پارتیشن های آن هارد دیسک بک آپ بگیرید و سپس تبدیل را انجام دهید.

در عمده موارد، همین روش فوق مشکل را برطرف می کند و اگر هنوز مشکل پابرجاست، UEFI را غیرفعال کنید.
اگر هر سوالی داشتید میتونید با یک ثبت نام رایگان در سایت قسمتی را در پایین همین مطلب باز کنید که امکان تکمیل و یا پاسخگویی به ما را برای شما فراهم میکند و تیم ما میتواند مشکل شما را پیگیری کرده و راهنمایی های لازم را به شما ارائه دهند.
لینک ثبت نام
همچنین شما میتوانید از قابلیت وب سایت استفاده کنید , به صورتی که اگر قصد دارید سوال شما در سریع ترین زمانممکن پاسخ داده شود میتوانید بسته زیر را تهیه کنید.
بسته پاسخگویی سریع
با تشکر,
تیم پشتیبانی.