یکی از مشکلات رایج کاربران لپ تاپ، مشکل قطع شدن اینترنت است. قطع شدن اینترنت لپ تاپ دلایل متعددی می تواند داشته باشد. برای رفع مشکل قطع شدن اینترنت لپ تاپ باید به این نکته توجه داشته باشید که اگر مشکل از ارائه دهنده خدمات اینترنتی (ISP) نباشد، اکثر مشکلات از خود لپ تاپ و گاهی نیز ممکن است از تجهیزات شبکه باشد. قبل از هرچیزی اگر نیاز به مشاوره خرید لپ تاپ دارید حتما از سایت ساپا گپ استفاده کنید . در این مقاله مهمترین نکات در زمینه رفع مشکل قطع شدن اینترنت لپ تاپ بررسی می گردد. بهتر است برای رفع این مشکل، نکات زیر را به ترتیب بررسی کنید , اما قبل از ان بهتر است راجب قطع شدن اینترنت کمی توضیح دهم .

اگر میخواهید تغییر فونت اینستاگرام خود را تغییر دهید این مقاله را مشاهده فرمایید : تغییر فونت اینستاگرام


قطع شدن اینترنت

شاید این جمله یک مقدار درد اور باشد که واقعا هم درد اور هستش اما خب باید قبل از روش های پایین این مورد را نیز به خودمان یاد اور شویم که قطع شدن اینترنت برای همه افراد به وجود می اید , همانطور که در سایت aa.com نیز به این مورد اشاره شده است , کشور ایران چندی پیش دچار این قطعی اینترنت شده بود , قطعی که باعث شد بیش از ۹۳% از افرادی که در ایران از اینترنت استفاده میکردند دیگر نتوانند در شبکه های خارجی جستجو کنند ,

اما اگر توجه کنید این مشکل بسیار بزرگ تر است از مشکل فطع شدن اینترنت !! اما چرا ؟ چون زمانی که اینترنت محل و یا خانه شما قطع میشود شما میتوانید بسیار راحت و ساده با راهکار هایی که در این مقاله برای شما ذکر میکنیم اینترنت خود را وصل کنید و بدون مشکل دوباره شروع به کار کردن با مرورگر خود کنید اما قبل از ان باید بدانید مشکل شما چگونه است ؟

ما در این مقاله از ابتدا بررسی میکنیم و شما می بایست باتوجه به نشمل اینترنت خود که ممکن است با قطع شدن وای فای لپ تاپ یا سیستم روبرو شوید بهترین راهکار را انتخاب کرده و مشکل اینترنت خود را به سادگی رفع کنید . حتی شاید شما نیز با این شمکل روبرو شده باشید که مدام اینترنت شما قطع و وصل می شود .. اما خب راهکار چیشت ؟ دیگه وقته اموزش هستش بریم سراغ اموزش های ذکر شده …

راه های بررسی برای رفع مشکل قطع شدن اینترنت لپ تاپ :


رفع مشکل قطعی اینترنت با بررسی اتصال مودم به اینترنت

 طبق گفته سایت Speedify و سایت Computerhope که در این زمینه فعالیت های چشمگیری داشته اند روش هایی را برای رفع این مشکل که همان قطع شدن اینترنت لپ تاپ می باشد ذکر کردیم که میتوانید از ان استفاده کنید .

در گام اول بهتر است بررسی کنید در روتر یا مودمی که اتصال اینترنت ازطریق آن برقرار می شود، هیچ مشکلی وجود ندارد. بدین منظور بهتر است به شرح زیر عمل کنید:

اگر میخواهید تغییر فونت اینستاگرام خود را تغییر دهید این مقاله را مشاهده فرمایید : دلیل قطع و وصل شدن اینترنت


بررسی چراغ های روتر در مودم پس از قطع شدن اینترنت :

روترها دارای چراغ های وضعیتی هستند. این چراغ ها معمولا شامل چراغ ADSL یا DSL (ثابت) چراغ اینترنت (چشمک زن) چراغ های پورت های وصل شده (شبکه های کابلی) و چراغ روشن یا خاموش و در مودم های وای فای، یک چراغ نیز به وای فای مرتبط است. قبل از بررسی چراغ ها، اگر برای اولین  بار است که از مودم خود استفاده می کنید، از سلامت آن مطمئن شوید. اما اگر همیشه درحال کار بوده، و حالا اینترنت قطع شده است، به ادامه نکات دقت کنید.

درصورت اتصال به اینترنت باید چراغ ADSL روشن و ثابت باشد (چشمک زن نباشد). درصورتی که مشاهده شد چراغ ADSL بصورت چشمک زن است، بهتر است با ISP یا شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنتی تماس بگیرید و دلیل آن را جویا شوید.

اگر چراغ ADSL روشن باشد اما چراغ اینترنت روشن نباشد، شاید مهلت زمانی یا حجمی طرح اینترنتی شما به  اتمام رسیده و می توانید این مورد را نیز از شرکت ISP خود جویا شوید.

اما درصورتی که چراغ ADSL روشن و ثابت باشد و چراغ اینترنت روشن و چشمک زن باشد، به بررسی سایر چراغ ها بپردازید.

رفع مشکل قطع شدن اینترنت لپ تاپ

اگر از اینترنت سیمی استفاده می کنید، اما چراغ پورت مربوطه خاموش است، بررسی کنید آیا کابل شبکه بصورت صحیح به پورت روی مودم یا پورت روی لپ تاپ متصل است. اگر بدرستی متصل شده اما چراغ همچنان خاموش است، درصورتی که مودم، پورتهای کابل دیگری نیز دارد، این کابل را با پورتهای دیگر نیز امتحان کنید. اگر سایر چراغ های مربوط به پورت کابل روشن نشدند، ممکن است مشکل از کابل شبکه باشد. تلاش کنید با کابل دیگری امتحان کنید.

اگر از اینترنت بی سیم استفاده می کنید، بررسی کنید آیا چراغ مربوط به وای فای روشن است. در برخی مودم ها، دکمه ای در پشت مودم وجود دارد که مربوط به روشن یا خاموش شدن وای فای است؛ این مورد را بدقت بررسی کنید. درصورتی که همچنان چراغ خاموش است و به جواب نرسیدید، ممکن است مربوط به آنتن مودم یا مشکل سخت افزاری باشد.

گاهی نیز با ریستارت کردن مودم، مشکلات لحظه ای حل می شوند. در صورتیکه تمامی چراغ های لازم در مودم روشن باشند، اما همچنان اینترنت قطع است، برای رفع مشکل قطع شدن اینترنت لپ تاپ، باید لپ تاپ را از لحاظ نرم افزاری و سخت افزاری بررسی کنید.

دلیل قطع شدن اینترنت لپ تاپ و خرابی مودم

در بسیاری از موارد اتفاق رخ میدهد که سرعت اینترنت شما بسیار کند میشود و حتی در بیشتر اوقات این اتفاق رخ میدهد که پهنای باند اینترنت شما بسیار کاهش پیدا میکند باید توجه داشته باشید این موارد میتواند از سمت مودم شما باشد دوست عزیز و حتما باید از مودم بهتر و قوی تری استفاده نمایید . برای اینکار ما به شما بهترین مودم را پیشنهاد میکنیم تا مشکل قطع و وصل شدن اینترنت خود را رفع کنید برای دیدن لیست بهترین مودم ها میتوانید بر روی لینک زیر کلیک کنید .


مشکلات نرم افزاری لپ تاپ در قطعی اینترنت

در ادامه ی رفع مشکل قطع شدن اینترنت لپ تاپ، بهتر است مشکلات نرم افزاری و سیستم عامل را بررسی کنید.

Network Troubleshooter :

بهتر است در ابتدا مطمئن شوید تنظیمات شبکه مشکلی ندارد. بدین منظور با راست کلیک بر روی آیکون شبکه در نوار وظیفه، گزینه Troubleshoot Problems را انتخاب کنید.

رفع مشکل قطع شدن اینترنت لپ تاپ

با استفاده از گزینه های موجود، ممکن است برخی مشکلات شبکه رفع شوند.

رفع مشکل قطع شدن اینترنت لپ تاپ

نرم افزارهای امنیتی :

گاهی اوقات آنتی ویروس و فایروال، مانع برقراری اینترنت یا دسترسی به یک سایت می شوند. برای رفع مشکل قطع شدن اینترنت لپ تاپ و برای اطمینان از دلیل آن، موقتا فایروال را غیرفعال کنید و بررسی کنید آیا اینترنت برقرار شد. همچنین این کار را برای آنتی ویروس نیز انجام دهید و بررسی کنید مشکل از این نرم افزارهای امنیتی بوده است یا خیر.

رفع مشکل قطع شدن اینترنت لپ تاپ

ریست کردن پروتکل TCP/IP :

گاهی اوقات، مشکل قطع شدن اینترنت به دلیل تنظیمات پروتکل TCP/IP است و برای رفع مشکل باید این تنظیمات را ریست کنید. بدین منظور، با استفاده از کادر جستجو در ویندوز،Command Prompt را پیدا کرده و روی آن راست کلیک و گزینه Run as Administrator را انتخاب کنید.

در این پنجره، عبارت netsh int ip reset را وارد کنید. سپس کامپیوتر را ریستارت و اتصال اینترنت را بررسی کنید.

رفع مشکل قطع شدن اینترنت لپ تاپ

درصورتی که اتصال اینترنت برقرار نشد، مجددا در Command Prompt عبارت netsh winsock reset catalog را وارد و اینتر بزنید. سپس لپ تاپ را ریستارت و اتصال اینترنت را بررسی کنید. 


در این مطلب سایت ها بر اساس خلاقیت، نوآوری، میزان بازدید، تجربه کاربری، تجربه استفاده ، و موارد تخصصی دیگر تا حدی که امکان بررسی آنها وجود داشته باشد مورد ارزیابی قرار می گیرند و بر اساس رتبه ای که بدست آورده اند منتشر شده اند. [ یک سورپرایز ویژه در اخر این مقاله ]


مشکل قطعی اینترنت به علت مشکلات سخت افزاری لپ تاپ

برای رفع مشکل قطع شدن اینترنت لپ تاپ، پس از اطمینان از مودم و برقراری ارتباط اینترنت، باید به بررسی نرم افزاری و سخت افزاری لپ تاپ بپردازید.

بررسی کابل شبکه :

درصورت استفاده از کابل شبکه برای اتصال اینترنت، بهتر است از کابل شبکه یا جای گیری کامل سوکت کابل شبکه در داخل پورت مربوطه مطمئن شوید.

بررسی کارت شبکه :

گاهی ممکن است مشکل پیش آمده، مربوط به کارت شبکه باشد. برای بررسی و اطمینان از کارکرد صحیح کارت شبکه، بر روی آیکون کامپیوتر راست کلیک کرده و گزینه Manage را انتخاب کنید. با این کار، کادر Computer Manage باز می شود.

از سمت چپ این کادر، وارد Device Manager شوید. از میان گزینه های موجود، گزینه Network Adapter را باز کنید. بررسی کنید که علامت زرد رنگی در کنار آداپتور شبکه نباشد.

رفع مشکل قطع شدن اینترنت لپ تاپ

وجود علامت زرد رنگ، به معنای وجود مشکل در کارت شبکه است. در این صورت، با راست کلیک روی کارت شبکه، گزینه Disable device را انتخاب کنید.

رفع مشکل قطع شدن اینترنت لپ تاپ

چند دقیقه صبر کنید و پس از گذشت این مدت، دوباره با راست کلیک رویو آداپتور شبکه، گزینه Enable device را انتخاب کنید. اگر علامت زرد رنگ حذف شد، اینترنت را بررسی کنید تا مطمئن شوید اتصال برقرار شده است.

اگر همچنان علامت زرد رنگ وجود دارد، ممکن است بدلیل درایور سخت افزاری کارت شبکه باشد. می توانید با راست کلیک بر روی آداپتور شبکه، گزینه Update driver را انتخاب کنید و با زدن گزینه Browse درایور مربوطه را جایگزین کنید.

رفع مشکل قطع شدن اینترنت لپ تاپ

همچنین می توانید آن را حذف کنید و با استفاده از درایور اصلی از سازنده، مجددا آن را نصب کنید.

رفع مشکل قطع شدن اینترنت لپ تاپ

اگر همچنان مشکل وجود دارد، نشان دهنده مشکل سخت افزاری است.

مشکلات وای فای لپ تاپ به هنگام قطعی اینترنت


در روند رفع مشکل قطع شدن اینترنت لپ تاپ، اگر از اینترنت وای فای استفاده می کنید و با وجود روشن بودن چراغ وای فای مودم اینترنت وصل نیست، به بررسی وای فای لپ تاپ بپردازید.

در اکثر لپ تاپ ها، دکمه ای برای روشن یا خاموش کردن وای فای وجود دارد. اگر اتصال وای فای لپ تاپ برقرار نمی شود، بهتر است در ابتدا از روشن بودن دکمه مربوط به آن مطمئن شوید.

می توانید با استفاده از سیستم عامل، اتصال وای فای را بررسی کنید. برای رفع مشکل عدم اتصال وای فای، می توانید شبکه مربوطه را از لیست وای فای های شناخته شده بر روی لپ تاپ حذف کنید. بدین منظور، باید به قسمت Network settings بروید و از قسمت Manage Wireless Networks، گزینه Remove را انتخاب کنید. این گزینه در ویندوز ۱۰، Forget نام دارد.حل عدم اتصال به اینترنت با وجود اتصال وای فای در لپ تاپ


شاید برای شما هم این مورد به وجود امده باشد که اینترنت شما متصل است اما نمیتوانید در مرورگر های گوگل کروم یا مرورگر های دیگر سرچ کنید و زمانی که شروع به سرچ کردن میکنید با ارور قطعی اینترنت روبرو می شوید !!! اما راهکار چیست و چگونه میتوانید این مشکل قطع بودن اینترنت لپ تاپ یا سیستم مورد نظر را رفع کنید برای اینکار کافی است به روش زیر این مشکل سرچ نکردن در مرورگر ها را رفع کنید .

اما قبل از انکه این روش را بررسی کنید ابتدا سعی کنید یک مرتبه باتوجه به اموزشی که در این بخش داده شده است : دستور ping در حل مشکل اتصال به اینترنت این مشکل را بررسی کنید اگر شما میتوانستید به سایت هایی نظیر گوگل کروم متصل شوید و ping برای شما به نمایش در می امد , اما زمانی که در مرورگر خود سرچ میکردید با خطای اینترنت در دسترس نیست یا خطا هایی نظیر قطع بودن اینترنت مواجه شدید مراحل زیر را طی کنید .

خب تیم ساپا گپ سعی کرده است برای فهم بهتر موضوع بالا و رفع مشکل فطعی اینترنت شما عزیزان یک ویدئوی اموزشی برای شما تدوین کند که بتوانید طبق مراحل داخب ویدئو قدم به قدم مراحل را اجرا کنید .

رفع مشکل سرچ نکردن در مرورگر ها روش اول :


برای رفع این مشکل اگر از مرورگر کروم استفاده میکنید ابتدا به تنیمات گوگل کروم خود رفته . در قسمت بالا ( search )  تایپ کرده : proxy  سپس
Open your computer’s proxy settings  را کلیک کرده صبر نمایید و پس از ان همه گزینه هارا غیر فعال کرده فقط و فقط گزینه Automatic detect setting را تیک زده و یا ON نمایید . 
سپس تایید کرده و دوباره امتحان کنید در صورتی که مشکل شما برطرف نشد روش دوم را تست فرمایید

رفع مشکل سرچ نکردن در مرورگر ها روش دوم :


  1. کلیک راست بر روی انتن وای فای کرده
  2. گزینه open network & share internet
  3. change adapter options
  4. بر روی نتی که به کامپیوتر متصل است کلیک راست کرده
  5. گزینه properties  را کلیک کرده
  6. و بر روی گزینه internet protocol version 4  دابل کلیک کرده.
  7.  و در نهایت ای پی های خود را مانند زیر تنظیم کرده
  8. preferred DNS server : 1.1.1.1
  9. Alternate DNS server :1.0.0.1
  10. و در نهایت بر روی ok حتما کلیک کنید .
رفع مشکل قطع شدن اینترنت لپ تاپ

خب به همین راحتی میتوانید مشکل سرچ نکردن در مرورگر اینترنتی خود را رفع کنید , یا به اصطلاح میتوانید مشکل قطع بودن اینترنت خود را بررسی و رفع کنید . اما اگر روش بالا پاسخگو نبود میتوانید یک مرتبه باتوجه به اموزش بالا که در قسمت مشکلات قطعی اینترنت سخت افزاری بیان شد یک مرتبه کارت شبکه خود را حذف کرده و مجددا ان را نصب نمایید .

رفع مشکل قطع شدن وای فای لپ تاپ

خب شاید برای شما هم پیش امده باشد که ناگهان وای فای لپ تاپ قطع میشود و یا شما نمیتوانید وای فای ها را مشاهده کنید یا حتی شما با مشکلاتی این چنینی روبرو می شوید یکی از کارهایی که در این مواقع جواب میدهد شما میتوانید اخرین نسخه درایور مربوطه را از لپ تاپ دیگر دانلود و با فلش به سیستم یا لپ تاپ مورد نظر انتقال دهید تا بتوانید این مشکل را رفع کتید اما برای افرادی که میتوانند با سیم لن به اینترنت متصل شوند میتوانند از مسیر زیر برای حل قطع شدن وای فای لپ تاپ استفاده کنند .

ابتدا به اینترنت متصل شده و به قسمت setting  و به بخش update & security  رفته سپس با صفحه ای مانند شکل زیر رو به رو میشوید .

رفع مشکل قطع شدن اینترنت لپ تاپ

حال بر روی گزینه Check for Update کلیک کرده و منتظر بمانید 
ویندوز به صورت اتوماتیک تمام سخت افزار شما را برسی میکنید و بهترین ورژن موجود برای آن را دانلود و سپس نصب میکند
مانند شکل زیر 

رفع مشکل قطع شدن اینترنت لپ تاپ

دقت داشته باشید حتما به یک اینترنت با سرعت مناسب متصل باشید  این فرآیند با توجه به سرعت اینترنت شما ممکن است چندین ساعت طول بکشد پس صبور باشید 
در برخی موارد سیستم شما نیاز به ریستارت دارد پس در صورتی که گزینه ریستارت برای شما نمایان شد سیستم را ریستارت کنید و مجدد وارد همین بخش شوید و دوباره بر روی Update بزنید تا ادامه کار انجام شود  این کار را تا زمانی انجام دهید که دیگر هیچ چیزی برای دانلود و یا نصب وجود نداشته باشد و شما پیغام 
You’re Up To Date 
را پس از زدن Check for update دریافت کنید


در برخی موارد، با انجام این کار اتصال به اینترنت وای فای برقرار می شود. در این مقاله، تلاش کردیم به بررسی رفع مشکل قطع شدن اینترنت لپ تاپ بپردازیم. منتظر شنیدن سوالات و پیشنهادات شما دوستان عزیز هستیم. راهکارهای دیگری نیز برای رفع مشکلات مشابه وجود دارد. می توانید درهمین صفحه، مشکلات خود را مطرح کنید. تیم ساپا گپ در اسرع وقت، پاسخ مناسبی برای رفع مشکل شما ارسال می کند.

رفع مشکل قطع شدن اینترنت لپ تاپ