در این مقاله انواع مشکل اتصال به اینترنت را بررسی می کنیم و برای حل مشکل اتصال به اینترنت نیز راه حل هایی ارائه خواهیم کرد. اما اگر میخواهید دلیل و راه حل قطع شدن اینترنت را جویا شوید میتوانید مقاله لینک شده را مطالعه کنید . پیش از هر اقدام دیگری در زمینۀ مشکل اتصال به اینترنت، ابتدا مطمئن شوید که به صورت اتفاقی کابل یا مودم از کامپیوتر جدا نشده باشد. همچنین دوستان عزیز توجه داشته باشید که در قسمت حل مشکلات کامپیوتری میتوانید مشکل خود را پیدا کرده و آن را حل کنید .

امروزه بسیاری از کارها از طریق اتصال به شبکۀ جهانی اینترنت انجام می شود و این تکنولوژی به قسمت بزرگی از زندگی همۀ افراد تبدیل شده است. گاهی اوقات در اتصال افراد به اینترنت مشکلاتی پیش می آید که ما در این مقاله به دلایل ایجاد و راه های حل آن می پردازیم.

این مقاله را مشاهده کنید : بهترین هدفون‌های بی سیم ۲۰۲۱ با کیفیت عالی

برای حل مشکل اتصال به اینترنت چه کارهایی می توان انجام داد؟

در ادامه ما راه حل هایی برای بر طرف کردن مشکل خود در اتصال به انترنت را مورد برسی قرار میدهیم و همچنین در این مقاله اشاره ای میکنیم به روشی که در سایت Howtogeek مورد برسی قرار گرفته این سایت یه توضیح کلی در رابطه با مشکلات اتصال به اینترنت داده و روش هایی را بیان میدارد که شما چگونه میتوانید این مشکل را حل کنید .

روش های مختلفی برای رفع این مشکل وجود دارد در بعضی از زمان ها شما تصور میکنید مشکل اتصال دارید , اما این چنین نیست ما در ادامه به شما اموزش میدهیم چگونه از صحت مشکل در اتصال دستگاه شما به اینترنت با خبر شوید پس در ادامه با ما همراه باشید .

حل مشکل اتصال به اینترنت

دستور ping در حل مشکل اتصال به اینترنت :

اولین مشکل اتصال به اینترنت دستور ping است. از منوی Start پنجرۀ Command Prompt را باز کنید و فرمان ping google.com یا ping howtogeek.com را اجرا کنید. این دستور به آدرسی که مشخص کرده باشید چندین بسته برای دریافت پاسخ می فرستد و در صورتی که سرور وب به یکی از بسته ها پاسخ نداد، می تواند نشان دهندۀ مشکل اتصال به اینترنت باشد. البته توجه کنید بعضی وب سایت ها مثل ping microsoft.com هرگز به دستور پینگ پاسخی نمی دهد.

در این ویدیو ما سعی کردیم انچه در متن بالا بیان داشتیم را به صورت عملی به شما نشان دهیم تا شما بتوانید بهتر این فرایند را طی کنید . تیم ( ساپا گپ ) همیشه با شماست تا به شما در مشکلات کمک کند . فقط همانطور که در بالا اشاره شد سایت هایی همانند سایت ماکروسافت ( Microsoft ) به شما پاسخی در دستور پینگ نخواهند داد .مشکل اتصال به یک وب سایت خاص :

برای بررسی و حل مشکل اتصال به اینترنت از این نوع، می توانید از ابزار Down For All یا Just For Me استفاده کنید. اگر ابزار مشکلی نشان داد، برای رفع مشکل اتصال به اینترنت می توانید از دستور traceroute (مثلاً tracert google.com) برای ردیابی مسیرهای دسترسی به سایت استفاده کنید.

دوستان عزیز این دو ابزاری که در بالا اسم انها ذکر شد را میتوانید با کلیک بر روی اینجا انها را باز کرده و سایت مورد نظر خود را وارد کنید . سپس گزینه ! Or just me را زده و پس از ۵ ثانیه این سایت به شما اطلاع میدهد که ایا شما به سایت مورد نظر متصل هستید یا خیر که خود میتواند . به ما نشان دهد که ایا مشکل از اینترنت ما می باشد یا مشکل از سایت هدف پس میتواند به ما در حل مشکل اتصال به اینترنت کمک شایانی نماید

مشکلات مودم و روتر :

اگر سایت های زیادی برایتان بالا نمی آید، ممکن است مودم یا روتر شما مشکل پیدا کرده باشد. اگر همۀ چراغ های مودم سبز است، طبیعی است و نباید مشکل اتصال به اینترنت وجود داشته باشد. ولی چراغ چشمک زن نارنجی نشان دهندۀ مشکل است. اولین کار برای حل مشکل اتصال به اینترنت کشیدن مودم از برق و اتصال دوبارۀ آن است. اگر با این کار مشکل رفع نشد، باید سیستم عامل آن را به روز کنید یا به تنظیمات کارخانه برگردانید.

حل مشکل اتصال به اینترنت

خب دوستان شما در اینجا نمونه ای از عکس مودم را مشاهده میکنید . در اینجا ما ۵ چراغ سبز را مشاهده میکنیم که نشان دهنده وصل بودن اینترنت می باشد . ممکن است به دلیل نویزهای خط تلفن شما و یا دلایل مختلف اینترنت شما قطع شود در این صورت یکی از این چراغ ها خواموش شده و چشمک زن خواهد شد . علاوه بر راه های بالا ۲ راه دیگر به شما پیشنهاد میشود که احتمال ۹۰% باعث حل مشکل اتصال به اینترنت خواهد شد .

  • راه اول : شما باید تمام سیم هایی که به مودم وصل هستند را به مدت ۱۰ دقیقه بیرون کشیده و صبر دهید و سپس دوباره مودم را به حالت اولیه بر گردانید .
  • راه دوم : به شرکتی که به شما خدمات اینترنت میدهند زنگ زده ( پشتیبانی ) و این شرکت ۹۹% مشکل قطعی اینترنت شما را رفع خواهند کرد .

در این قسمت ما شماره پشتیبانی ۳ سایت برتر در زمینه خدمات اینترنتی را بیان میداریم تا شما راحت تر بتوانید به حل مشکل اتصال به اینترنت خود بپردازید

شاتل ۹۱۰۰۰۰۰۰
پارس انلاین ۱۵۸۵
اسیا تک ۱۵۴۴
حل مشکل اتصال به اینترنت

مشکل با یک رایانه :

ممکن است رایانۀ شما به علت ویروسی شدن یا نصب بودن نرم افزاری مخرب، به اینترنت وصل نشود. برای حل مشکل اتصال به اینترنت از این نوع، می توانید یک آنتی ویروس و مرورگر جدید نصب کنید. دوستان عزیز احتمال این موضوع بسیار پایین بوده و نیاز به نگرانی شما عزیزان نیست . اگه به چنین مشکلی بر خوردید سریعا در قسمت ( سوال بپرس ) مشکل خود را پرسیده و تیم ما به سرعت به شما پاسخ خواهند داد .

اگر چه شما برای پیشگیری از این ویروس ها که در نهایت ممکن است باعث مشکل اتصال به اینترنت شما شود میتوانید انتی ویروس هایی بر روی سیستم خود نصب کرده . توجه داشته باشید که اگر از ویندوز ۱۰ استفاده می کنید این ویندوز بر روی خود انتی ویروسی داشته و میتواند تا حدودی امنیت کامپیوتر و یا لپ تاپ شما را تضمین کنید .

مشکلات سرور DNS :

بعضی اوقات ممکن است سرورهای اصلی ارائه دهندۀ خدمات سایت ها دچار مشکل اتصال به اینترنت شده باشد. در این مواقع برای حل این مورد شما می توانید به طور مستقیم به آدرس  IP سایت دسترسی پیدا کنید که سرویس DNS را دور می زند. به عنوان مثال می توانید از سرورهای OpenDNS یا Google Public DNS استفاده کنید.

  • برای مثال شما میتوانید برای باز کردن سایت گوگل سرچ کنید : Google.com
  • و یا به صورت DNS سرچ کنید که به این صورت است : ۲۱۶.۵۸.۱۹۷.۷۸

هر دو لینک پس از کلیک بر روی انها سرچ گوگل را برای شما باز خواهد کرد . و این روش ها یک راه دیگر برای فهمیدن و حل مشکل اتصال به اینترنت می باشد .

در نهایت ، اکثر مشکلات که شما را درگیر میکند از جمله مشکل اتصال به اینترنت ممکن است مشکل از جای دیگری باشد زیرا در بیشتر مواقع ما فکر میکنیم مشکل از قطعی اینترنت خودمان بوده ولی نمیدانیم که ممکن است مشکل از سایت هدف باشد . به همین دلیل در این مقاله ما به برسی روش های جدید تری در این مورد پرداخته ایم .

البته این نکته لازم به ذکر است که شما میتوانید فقط با یک کلیک بر روی بنر پایین هر گونه سوالی در رابطه با این موارد داشتید پرسیده و به سرعت جواب خود را دریافت کنید .حل مشکل اتصال به اینترنت