قبل از ان به به بررسی و رفع مشکل باج افزار guer ransomware virus بپردازیم میخواهیم کمی دقیق تر در رابطه با این موضوع با شما صحبت کنیم شاید برای شما نیز اتفاق افتاده باشد که یک دفعه پس از نصب یک نرم افزار یا نصب یک بد افزار به نوعی فایل های شما سریعا تغییر میکنند و شما انها را با پسوند های متفاوتی میبینید در این مقاله که میخواهیم نحوه رفع مشکل باج افزار guer ransomware virus را بررسی کنیم میبینیم که فایل های شما در این باج افزار به شکلی با پسوند .guer در خواهند امد به همین دلیل سعی کردیم در این مقاله برای اولین بار در ایران یک روش برای رفع این مشکل را بیان داریم . حتما حتما روش های زیر را تست بفرمایید در صورتی که به نتیجه رسیدید حتما حتما به ما اطلاع دهید و این مقاله را برای دوستان نزدیک و دور خود برای رمزگشایی این باج افزار guer ransomware virus بفرستید .


رفع مشکل باج افزار guer ransomware virus

باج افزار guer ransomware virus چیست ؟

ویروس guer ransomware یک ویروس باج افزار می باشد. که فایل های شما را رمزنگاری کرده و از شما برای باز کردن فایل ها ۴۹۰ الی ۹۸۰ دلار بیتکوین باج میگیرد. و اگر ان مبلغ را در زمان مناسب پرداخت نکنید مبلغ دو برابر خواهد شد از طرفی این ویروس هارا معمولا سیستم های دولتی دچار ان خواهند شد که بسیار برای سیستم های دولتی خطرناک و هزینه بر می باشد اما عموا افراد عادی نیز دچار این مشکل خواهند شد . ویروسی که شدیدا آزار دهنده است و معمولا تنها راه برای از بین بردنش فرمت کامل هارد میباشد، اما یک راه فرار دارد که آموزش آن به صورت یک ویدیو است.

ویروس باج افزار چگونه وارد کامپیوتر میشود ؟

معمولا زمانی که شما وارد یک وب سایت میشوید که عموما وب سایت ها انگلیسی زبان می باشند به این صورت است که زمانی که شما افدام به دانلود کردن فایل یا مطلاعاتی در سطح اینترنت میکنید یک فایل عموما exe را دانلود کرده و نصب میکنید پس از نصب این فایل پس از ۲ دقیقه تمامی فایل های شما به پسوند مختلفی در خواهند امد . عموما این ویروس از طریق فایل های بازی یا حتی فایل هایی نظیر ( هک کردن یک شخص و … ) عموما مواردی که افراد اقدام میشوند بر روی ان کلیک کنند . این فایل ها به صورت خیلی پنهان وارد کامپیوتر شده و شروع به فعالیت میکنند .


رمزگشای باج افزار guer ransomware virus

معمولا زمانی که شما دچار این نوع باج افزار ها میشوید به این صورت عمل خواهد کرد که تمام فایل های شما به یک پسوند در خواهند امد خیلی از افراد برای رمزگشای باج افزار guer ransomware virus راه هایی برای شما ابداع کرده و حتی در برخی مواقع شما سایت های خارجی نیز در این زمینه پیدا خواهید کرد که دارند در این قسمت فعالیت میکنند که برای شما رمزگشای باج افزار guer ransomware virus را یافت کرده و فایل های شما را که به ویروس یا باج افزار guer ransomware دچار شده بازگردانی کنند . سایت هایی نظیر وب سایت manageengine که با یک سرچ ساده راحت میتوانید انها را یافت کنید . این وب سایت ها از شما مبلغی را دریافت کرده سپس شما یک نمونه از فایل های رمزنگاری شده را برای انها اپلود میکنید سپس پس از دریافت مبلغ انها برای شما نرم افزاری ارسال خواهند کرد که به راحتی فایل های شما ریکاور خواهند شد .

در وب سایت های ایرانی برای اولین بار تیم SapaGap برای رمگشایی این نوع فایل ها روشی را کشف کرده اند که میتوانید از ان استفاده کنید و اگر نچار این نوع ویروس شدید این فایل یا ویروس مخرب را حذف کرده و به راحتی هرچه تمام تر فایل های خود را رمزگشایی کنید .

دو راه برای رمزگشای باج افزار guer ransomware virus

در این مقاله میخواهیم برای شما ۲ روش را اموزش دهیم چطوری میتوانید از این دو روش استفاده کنید اما اگر به نتیجه نرسیدید راهکار چیست ؟ شما در حال حاضر اگر از دو روش زیر به نتیجه نرسیدید میتوانید ۲ روش را جلو ببرید روش اول ان است که کل هارد شما فرمت کامل شود و مجددا پارتیشن بندی شود و استفاده شود . روش بعدی ان است که هارد جدیدی خریداری کنید و صبر نمایید تا رمزگشای فایل گشف شود . خب بیشتر از این وقتتونو نگیریم بریم سراغ رمزگشای باج افزار guer ransomware virus

روش اول :

در روش اول تیم ما برای شما یک لینک قرار میدهد که میتوانید با کلیک بر روی ان لینک وارد یوتیوب شده و یک روش که در سایت های خارج یکه ذکر شده انجام می پذیرد را انجام دهید و مراحل را دقیق و قدم به قدم مطابق با روشی که در ویدیو هست طی کنید

روش دوم :

در روش دوم ما یک راه دیگر را تست میکنیم تا رمزگشای باج افزار guer ransomware virus را به عمل دراوریم برای اینکار کافی است مراحل زیر را طی بفرمایید . در اولین قدم بر روی لینک زیر کلیک کرده و نرم افزار مورد نظر را دانلود کنید تا بریم سراغ مراحل بعدی

پس از کلیک کردن بر روی لینک بالا کمی صبر نمایید تا فایل مورد نظر در کنار پایین سمت چپ اقدام به دانلود شدن میکند و نصب میشود . پس از نصب شدن مراحل زیر را جلو بروید . فایل نصب را باز کنید روی setup-antimalware-fix.exe  کلیک کنید تا آن را نصب کنید ما سعی میکنیم مراحل به مراحل برای شما عکس قرار دهیم تا طبق ان مراحل را جلو ببرید .

Run Setup.exe

سپس در این قسمت شما گزینه YES را کلیک کرده و به مرحله بعد بروید .

GridinSoft Anti-Malware Setup

سپس در این قسمت کافی است گزینه Install را کلیک کنید .

GridinSoft Anti-Malware Install

پس از انکه برنامه کامل نصب شد این برنامه به صورت خود کار باز خواهد شد .

GridinSoft Anti-Malware Splash-Screen

سپس صبر کنید تا کامل صفحه لود شود و برنامه به طور کامل لود شود سپس بریم سراغ مراحل بعد

GridinSoft Anti-Malware Scanning

سپس در این قسمت روی گزینه Clean Now کلیک کنید .

GridinSoft Anti-Malware Scan Result

همچنین شما میتوانید از برنامه های مختلف دیگری نیز استفاده کنید مانند برنامه trojan killer که میتوانید ان را دانلود کنید اما نکته مهم ان است که استفاده ۱۴ روز اول این برنامه کاملا رایگان است اما پس از ان شما می بایست برای استفاده از ان ماهانه یک مبلغی را پرداخت نمایید خب بریم سراغ درست کردن فایل های خراب شما با این برنامه برای درست کردن فایل های عوض شده هم اینگونه عمل کنید در اولین قدم می بایست برنامه دیکریپشن را دانلود کنید .
خب شما برنامه decryption رو دانلود کنید سپس پس از دانلود برنامه بر روی ان کلیک راست کرده و گزینه run as administrator را کلیک نمایید . و سپس گزینه Yes را کلیک کنید .

Emsisoft Decryptor - license terms

سپس فولدر هاو یا درایو هایی که مشکل دارند را انتخاب نمایید و گزینه Decrpt را کلیک کنید .

Emsisoft Decryptor - user interface

پس از ان برای بازگردانی عکس های خود میتوانید از نرم افزار دیگری استفاده کنید با نام photorec برای اینکار ابتدا برنامه را دانلود کنید و ان را نصب نمایید .

Choose the disc in PhotoRec

سپس پس از دانلود و نصب برنامه برای بازگردانی عکس های خود برنامه را باز نمایید دیسک مورد نظر خود را انتخاب کنید و بعد از انتخاب ان فولدر مقصد و انتخاب کنید که ترجیجا USB باشد همانند عکس ادامه

Choosing the destination folder of recovery

سپس فرمت فایل هارو به صورت دقیق مشخص کنید. بیش از ۴۰۰ نوع فرمت می باشد که توصیه میکنیم با دقت خوانده شود .

Choose the file format
Recovery process

پایان برای مشکلات باج افزار ها

این روش همونطور که واقف هستید ترجمه شده از وب سایت های انگلیسی زبان می باشد که تیم ساپا گپ برای شما دوست عزیز این روش را ترجمه کرده است تا به رفع مشکل باج افزار guer ransomware virus بپردازید و بتوانید با این روش فایل های خود را بازگردانی کنید در ادامه لینک وب سایت ترجمه شده را برای شما قرار میدهیم که بتونید از اون استفاده کنید .
منبع: https://howtofix.guide/guer-virus-file/

رفع مشکل باج افزار guer ransomware virus را در این مقاله به شما بیان داشتیم شما میتوانید برای بازگردانی دیگر باج افزار ها نیز از این روش استفاده کنید اما تضمینی همچنان برای بازگشت ۱۰۰% فایل های شما نیست به همین دلیل به شما توصیه میشود در هر صورت قبل از انکه دچار این ویروس شوید مواظب اطلاعات خود باشید تا در صورت گرفتار شدن به این باج افزار ها نیاز به روش های ذکر شده نباشد .