بلاک شدن توسط اینستاگرام یک مشکل بسیار بسیار همه گیر می باشد . و تیم ما قصد دارد در این مقاله به برسی کامل در این مورد بپردازد و روش هایی را برای حل مشکل بلاک اینستاگرام به شما اموزش دهد تا در کمترین زمان ممکن این مشکل برای شما رفع شود . همچنین اگر میخواهید تغییر فونت اینستاگرام را تجربه کنید میتوانید از این مقاله استفاده کنید .

همانطور که میدانید اینستاگرام یک شبکه اجتماعی می باشد که همه افراد در سراسر دنیا حق استفاده از ان را به صورت کاملا رایگان دارند , و طبیعتا این موضوع باعث بروز مشکلات مختلفی از طرف اینستاگرام خواهد شد , و در ادامه این وظیفه این شرکت بزرگ است که به این مشلات رسیدگی کند و سعی در بر طرف کردن ان داشته باشد تا بتواند رضایت افراد مختلف را نیز به خود جلب کند . اما بلاک شدن اینستاگرام به چه معناست ؟

اگر نیاز به مشاوره خرید لپ تاپ داری حتما از وب سایت ساپا گپ استفاده کنید . کاملا رایگان


بلاک شدن اینستاگرام به چه معناست ؟

همانطور که میدانید بلاک شدن به معنای مسدود شدن می باشد , بیشتر اپلیکیشن های دنیا به دلیل جلو گیری از اسپم شدن ( spam ) این قابلیت را فعال میکنند .تا این افراد نتوانند در برنامه اختلال ایجاد کنند . البته در مقاله های اینده تیم ما سعی دارد در رابطه با اسپم کردن ( spam ) برای شما مقاله تهیه کند .

زمانی که شما بلاک می شوید , یک سری از قابلیت ها برای شما غیر فعال میشود .به گونه ای که شما در یک بازه زمانی کوتاه ( این تایم بستگی به اپلیکیشن مورد نظر دارد ) نمیتوانید از یک سری قابلیت های اپلیکیشن استفاده کنید . به عنوان مثال ما در اینستاگرام چندین نوع بلاک داریم از جمله ( بلاک شدن لایک , بلاک شدن فالو و … ) که قصد داریم در این مقاله به انواع ان و همچنین حل مشکل بلاک شدن توسط اینستاگرام بپردازیم .
چرا اینستاگرام یک اکانت را بلاک میکند ؟

اینستاگرام در بسیاری از مواقع بسیار با شما سخت گیرانه رفتار میکند . بخصوص برای افرادی که به دنبال نقض قوانین اینستاگرام می باشند .برای مثال افراد که باعث مزاحمت افراد مختلف میشوند و … به حدی که گاهی اوقات اکانت هایی که هم نام هستند را نیز بلاک میکند . تا کاربران دیگر اینستاگرام مورد ین نوع اسپم ها قرار نگیرند.

این نکته بسیار مهم است که خود اینستاگرام این نوع افراد را به طور کاملا خود کار شناسایی میکند و اکانت انها را بلاک میکند .به همین دلیل ممکن است اکانت اینستاگرام شما به دلیل یک کار کاملا جزئی بلاک شود . اما نکته منفی بلاک شدن توسط اینستاگرام این می باشد که اینستاگرام علت بلاک شدن شما را ذکر نخواهد کرد .

بنابرین ممکن است با یک اشتباه کوچک اکانت شما بلاک ( مسدود ) شود . بدون انکه دلیل ان را بدانید . اما هیچ جای گرانی وجود ندارد زیرا در این مقاله قصد داریم به رفع مشکل بلاک اینستاگرام بپردازیم .

رفع مشکل بلاک اینستاگرام

بازخورد سایت های مختلف در مورد رفع مشکل بلاک اینستاگرام :

سایت های مختلفی در رابطه با بلاک شدن توسط اینستاگرام روش هایی را بیان کردند , حتی خود اینستاگرام نیز توضیح مختصری در این رابطه داده است .

برای مثال در این لینک Help.instagram که خود سایت اینستاگرام منتشر کرده است در رابطه با بلاک شدن ایسنتاگرام توضیح داده است . حتی سایت هایی دیگر از جمله Learn.g2 و Instamber روش هایی را برای رفع مشکل بلاک اینستاگرام روش هایی را بیان کرده اند . که ما در این مقاله علاوه بر ان , روش های جدید تری را نیز به شما خواهیم گفت که مشکل شما حل شود.


انواع بلاک های اینستاگرام :

خب در این قسمت میخواهیم انواع بلاک ها را که توسط اینستاگرام میشوید را ذکر کنیم و در ادامه در باره هریک از انها و روش هایی برای رفع مشکل بلاک اینستاگرام برای شما عزیزان ذکر کنیم .

ما در حالت کلی بلاک شدن را به دو دسته تقسیم بندی میکنیم , دسته اول بلاک شدن شما به دلیل رفتار هایی میباشد که در اینستاگرام انجام میدهید و دسته دوم بلاک شدن شما بدون هیچ کاری می باشد که نمونه هایی از ان را در این بخش ذکر میکنیم .

دسته اول دسته دوم
منتشر کردن پست های خیلی زیاد در بازه زمانی کوتاه نداشتن پست های کافی
لایک کردن تعداد افراد زیاد در بازه رمانی کوتاه داشتن محتوای تکراری
استفاده از بات برای انجام یک فرایند وجود نام های تکراری با تعداد بالا
کامت گذاشتن در بازه زمانی کوتاه وجود اطلاعات یکسان در دو اکانت
فالو کردن افراد در بازه زمانی کوتاه تکمیل نکردن اطلاعات اکانت

البته دوستان عزیز لازم به ذکر است در دسته اول موارد دیگری نیز از جمله ( فحاشی کردن , ارسال دایرکت های تکراری و … ) میباشد اما در این قسمت به صورت کلی و موارد مهم مورد برسی قرار داده شده است که بقیه موارد را نیز شامل میشود .


۸ روش مهم برای رفع مشکل بلاک اینستاگرام

برای رفع مشکل بلاک اینستاگرام تلاش کنید اقدامات زیر را تست کنید:۱- می توانید با گزارش دادن مشکل بلاک اینستاگرام، از حالت بلاک خارج شوید: یکی از راه های رایج برای رفع مشکل بلاک اینستاگرام، گزارش دادن این مشکل است. زمانی که بلاک شده اید و قصد دارید اقدامی مانند فالو کردن را انجام دهید، اخطاری مانند شکل زیر به شما نمایش داده می شود

رفع مشکل بلاک اینستاگرام

اینستاگرام با نمایش این کادر به شما اخطار می دهد که بلاک شده اید و برای رفع آن، گزینه ای را برای شما قرار داده که با انتخاب آن می توانید مشکل را به اینستاگرام گزارش دهید و با این کار، ممکن است مشکل بلاک اینستاگرام شما رفع شود.

این روش، دم دست ترین و ابتدایی ترین راهی است که می توانید برای رفع مشکل بلاک اینستاگرام انجام دهید. اما در بسیاری موارد، این روش جواب نمی دهد و می توانید از روش های حرفه ای تری استفاده کنید که در ادامه توضیح داده می شود.

۲- استفاده از اینترنت دیگری غیر از اینترنتی که اکنون استفاده می کنید:‌ این نیز یکی از روش ها برای رفع مشکل بلاک اینستاگرام است. مثلا اگر الان در حال استفاده از اینترنت خانگی هستید، اینترنت خانگی را قطع کنید و اینترنت موبایل یا دیتا را بر روی موبایل خود فعال کنید تا به اینترنت متصل شوید و این بار با این اینترنت وارد اکانت اینستاگرام خود شوید. این احتمال وجود دارد که با این کار، در رفع مشکل بلاک اینستاگرام خود موفق شوید.

۳- برخی پست ها را حذف کنید: در میان پست های خود بررسی کنید آیا از پست هایی در پیج خود استفاده کرده اید که دارای حق کپی رایت هستند. اگر چنین پست هایی را در پیج خود یافتید بهتر است هرچه زودتر آنها را از پیج خود حذف کنید. با این کار احتمال دارد مشکل بلاک اینستاگرام شما رفع شود.

این مقاله را مشاهده کنید : قابلیت های ویژه گروه تلگرام

۴- از قسمت تنظیمات، درخواست رفع بلاک اینستاگرام را ثبت کنید: در تنظیمات اینستاگرام قسمتی برای گزارش مشکل تعبیه شده است. برای ثبت درخواست خود، به قسمت تنظیمات اینستاگرام خود رفته و سپس، وارد بخش Report a Problem شوید.

رفع مشکل بلاک اینستاگرام

در این بخش می توانید درخواست خود را ثبت کنید. یعنی درمورد مشکلی که برای حساب کاربری اینستاگرام شما پیش آمده، توضیحاتی را برای اینستاگرام بنویشید. این روش، تاثیر زیادی در رفع مشکل بلاک اینستاگرام شما دارد.

۵- تلاش برای مدتی در اینستاگرام فعالیت نداشته باشید: منظور از فعالیت، اقداماتی مانند فالو کردن دیگران، پست گذاشتن، کامنت گذاشتن و موارد این چنینی است. سایر اقدامات برای رفع بلاک اینستاگرام را می توانید انجام دهید، اما از انجام فعالیت های ذکر شده که همیشه در اینستاگرام انجام می دهید، بپرهیزید. انجام این فعالیتها ممکن است باعث افزایش مدت زمان بلاک شدن شما شود.

۶-  دسترسی سایر اپلیکیشن های جانبی به اینستاگرام را قطع کنید: ممکن است به سایر برنامه ها مثلا برنامه های افزایش فالور  اینستاگرام، اجازه دسترسی به پیج اینستاگرام خود را داده باشید. در این صورت، برای رفع مشکل بلاک اینستاگرام، تلاش کنید هرچه سریعتر دسترسی این برنامه ها را قطع کنید.


آموزش حذف دسترسی سایر اپلیکیشن ها به اینستاگرام برای رفع مشکل بلاک شدن

برای حذف این دسترسی و کمک به رفع مشکل بلاک اینستاگرام، از طریق مرورگر خود وارد سایت اینستاگرام شوید. از قسمت تنظیمات، روی گزینه Authorized Apps کلیک کنید. درصورتی که حساب شما به اپلیکیشنی متصل باشد، در این قسمت نمایش می یابد و بهتر است دسترسی آن را قطع کنید.


۷- از حساب کاربری خود در تمام دستگاه ها خارج شوید: یکی از روش های موثر دیگر برای رفع مشکل بلاک اینستاگرام، خروج از حساب کاربری خود در تمام دستگاه ها است. اگر علاوه بر گوشی، در کامپیوتر یا لپ تاپ خود نیز وارد حساب کاربری شده اید، از آن خارج شوید. پس از خروج از حساب خود در تمام دستگاه ها، این بار تنها با موبایل خود وارد حساب کاربری اینستاگرام شوید. با این کار، میتوانید موفق به رفع مشکل بلاک اینستاگرام خود شوید.

۸- رمز پیج خود را تغییر دهید و یک بار خارج شوید و سپس دوباره وارد شوید: از جمله جدیدترین راه حل ها برای رفع مشکل بلاک اینستاگرام، تغییر رمز حساب کاربری، یک بار خروج از حساب کاربری و ورود دوباره به حساب کاربری است. انجام این کار نیز می توانید به رفع مشکل بلاک اینستاگرام شما کمک کند.

رفع مشکل بلاک اینستاگرام

درنهایت به شما پیشنهاد می کنم صبور باشید و تمامی مراحل فوق را با حوصله انجام دهید. همانگونه که توصیه شد، تا زمان رفع مشکل بلاک اینستاگرام خود، تلاش کنید هیچ فعالیتی از جمله فالو کردن، کامنت و پست گذاری و غیره را انجام ندهید. می توانید مشکلات، پیشنهادات و نتایج کار خود را با ما درمیان بگذارید.

البته این نکته لازم به ذکر است که شما میتوانید فقط با یک کلیک بر روی بنر پایین هر گونه سوالی در رابطه با این موارد داشتید پرسیده و به سرعت جواب خود را دریافت کنید .رفع مشکل بلاک اینستاگرام