کرک کردن بازی های کامپیوتری شاید خلاف ارزش های اخلاقی باشد اما در کشور ما به دلیل عدم امکان خرید رسمی و قانونی بازی های کامپیوتری، آموزش کرک کردن بازی های کامپیوتری همواره یکی از سوالات و درخواست های همیشگی جوانان و علاقه مندان به این بازی ها است. در این مقاله سعی شده است روش های کلی کرک کردن بازی ها به اختصار در اختیار علاقه مندان قرار گیرد. ما قصد داریم در این مقاله به برسی آموزش کرک کردن بازی های کامپیوتری و روش های کرک کردن بازی ها بپردازیم .

توصیه میشود این مطلب را نیز مطالعه کنید : مشکل نصب نشدن بازی ها

آموزش کرک کردن بازی های کامپیوتری، چرا و چگونه؟

برای علاقه مندان ایرانی به بازی های کامپیوتری، آموزش کرک کردن بازی های کامپیوتری همواره یکی از دغدغه های مهم بوده است. متاسفانه در کشور ما به دلیل عدم امکان خرید های اینترنتی به صورت ارزی از سایت های خارجی یا گاها قیمت های بسیار بالای بازی های کامپیوتری خارجی در کنار عدم رعایت قوانین کپی رایت سبب شده تا بسیاری از علاقه مندان به این بازی ها به دنبال روش هایی برای آموزش کرک کردن بازی های کامپیوتری باشند.

آموزش کرک کردن بازی های کامپیوتری

کرک چیست؟

شاید اولین پرسشی که در ذهن عده ای از مخاطبین در خصوص آموزش کرک کردن بازی های کامپیوتری ایجاد شود این باشد که اصولا کرک چیست؟ قطعا شما نیز در نصب بسیاری از بازی ها و برنامه با درخواست کد فعالسازی یا سریال مورد نیاز برای نصب آن نرم افزار روبرو شده اید. در این گونه مواقع برای حل مشکل در نصب بازی ها و برنامه های کامپیوتری، از نرم افزار هایی استفاده می شود که برای حذف و رفع این محدودیت ها و اجرای بازی ها و نرم افزار ها طراحی شده اند. این نرم افزار ها اصطلاحا کرک یا پچ نامیده می شوند.
مشاوره خرید لپ تاپ در سایت ساپا گپ را از دست ندهید .

چگونه بازی ها را کرک کنیم؟

سوالی که عده بسیاری زیادی از افراد در زمینه آموزش کرک کردن بازی های کامپیوتری مطرح می کنند این است که “چگونه بازی ها را کرک کنیم؟” در پاسخ به این پرسش باید اشاره نمود که روش های متفاوتی برای کرک کردن بازی ها وجود دارد. البته در بحث آموزش کرک کردن بازی های کامپیوتری باید نیاز به دانش بسیار بالای کامپیوتری و برنامه نویسی نیست، بلکه بسیاری از کرک های موجود برای بازی ها و نرم افزار ها توسط افراد و تیم های هکری حرفه ای تولید می شوند و کاربر برای استفاده از آن ها تنها نیاز به آگاهی معمولی در زمینه استفاده از کامپیوتر و ویندوز دارد. از معروف ترین گروه های هکری که اقدام به شکستن قفل بازی ها و انتشار کرک آنها می نمایند می توان به گروه هایی همچون ۳DM چینی، VOKSI بلغاری، CONSPIR4CY و CPY ایتالیایی، CODEX، FAiRLiGHT، RELOADED، SKIDROW، Steam Underground و بسیاری دیگر از گروه های بین المللی اشاره نمود.

با همه این توصیفات در بحث آموزش کرک کردن بازی های کامپیوتری می توان گفت به طور کلی همه روش ها و ابزارهای موجود در سه دسته کلی طبقه بندی می شوند.

اموزش چند سه روش مختلف کرک کردن بازی های کامپیوتری :

در برخی موارد، یک بازی از قبل به صورت کامل کرک شده و نیاز به انجام کار خاصی در خصوص کردن بازی توسط کاربر وجود ندارد. بدین صورت که فایل های اجرایی بازی به صورت کرک شده در اختیار کاربران قرار می گیرند و لازم است کاربر پس از نصب بازی، صرفا فایل های اجرایی کرک شده را در آدرس و محلی که بازی نصب شده است، جایگزین فایل های اجرایی اصلی نماید. این روش تقریبا ساده ترین متد کرک نمودن بازی ها به شمار می رود. یکی از مثال های مشهور این مدل، کرک بازی کامپیوتری PES می باشد.


آموزش کرک کردن بازی های کامپیوتری

معرفی سایت های خارجی در زمینه کرک بازی های کامپیوتری :

همانطور که میدانید سایت های خارجی نیز وجود دارند که در زمینه حل مشکلات کرکی و یا اخبار به روز در زمینه تولید کرک بازی ها به شما اطلاعات میدهند و شما را بروز میکنند . یکی از این سایت های معروف را میتوان Crackwatch نامید . توصیه میکنم حتما این سایت را برسی بنمایید , این سایت در قسمتی به شما اطلاعات کافی در زمینه کرک بازی ها و در بخشی دیگر به شما CD KEY FREE یا همان ( سی دی کی مجانی ) خواهد داد .

اگر در زمینه حل مشکلات کامپیوتری کمک میخواین فقط یک کلیک کنید .

یکی دیگر از روش های کرک کردن بازی ها استفاده از ابزار ها یا نرم افزار هایی تحت عنوان Keygen است که به معنی تولید کننده سریال و کد می باشد. بعضی از بازی های کامپیوتری در حین مرحله نصب یا پس از نصب و در زمان اولین اجرای بازی، از کاربر تقاضای ورود شماره سریال نصب یا کد فعالسازی می نمایند. در این موارد، این ابزار ها قادرند شماره سریال و کد فعالسازی برای بازی یا نرم افزار مورد نظر شما را تولید نمایند و با کمک سریال های این ابزار ها می توانید بازی خود را کرک و به راحتی اجرا نمایید.

آموزش کرک کردن بازی های کامپیوتری

روش سوم نیز استفاده از ابزار هایی با نام Patch می باشد، بدین صورت که لازم است این ابزار ها با سطح دسترسی مدیریت سیستم اجرا شده و پس از اجرا، به دنبال مسیر نصب نرم افزار و یافتن فایل اجرایی بازی با پسوند .exe یا یک فایل .dll معین که برای کرک تعریف شده باشیم. در ادامه و با باز کردن فایل مورد نظر توسط فایل patch، این ابزار اقدام به تغییر اطلاعات رجیستری در خصوص خرید و نصب قانونی بازی یا نرم افزار می نماید و بدین ترتیب محدودیت های موجود در اجرای بازی را برطرف می نماید

آموزش کرک کردن بازی های کامپیوترینکاتی در مورد آموزش کرک کردن بازی های کامپیوتری :

البته معمولا روش آموزش کرک کردن بازی های کامپیوتری برای کرک یک بازی در مرجعی که قصد تهیه از آن را دارید قرار داده می شود و گاها ممکن است کرک یک بازی نسبت پیچیده تر بوده و به صورت ترکیبی شامل روش های دوم و سوم به صورت توام باشد که این فرایند کمی پیچیده تر از حالات قبلی می باشد.

علاوه بر این باید توجه داشته باشید که اغلب در زمان انجام فرایند کرک یک بازی، ابتدا باید اتصال خود با اینترنت را قطع نمایید تا از ارتباط بازی با سایت تولید کننده و بررسی صحت اطلاعات وارد شده حین کرک و در نتیجه ناموفق بودن کرک جلوگیری شود.

همچنین گاها نرم افزار های امنیتی و آنتی ویروس اقدام به شناسایی و حذف ابزار های patch و keygen می نمایند که در این حالت بایستی قبل از اقدام به کرک کردن بازی، این برنامه های امنیتی را موقتا غیر فعال نمود.