چگونه دیتای بازی پابجی را نصب کنیم ? قبل از این که به نصب و نحوه ریختن دیتای بازی پابجی بر روی گوشی بپردازیم لازم است در رابطه با این بازی کمی صحبت کرده و بعد نحوه نصب دیتای بازی را اموزش دهیم . یکی از بازی‌‎های پرطرف دار و جنجالی که در همه نقاط جهان سر و صداهای بسیار زیادی به پا کرده است، بازی پابجی است. بازی پابجی در چند ماه اول انتشار خودش طرفدار چندان زیادی نداشت و بسیاری از فعالان رسانه، انشتار این بازی را ناموفق دانسته‌ بودند و بر این باور بودند که چندی نخواهد کشید و این بازی دیگر آپدیت نخواهد شد. در این مثاله میخواهیم اموزش دهیم که چگونه به راحتی میتوانید دیتای بازی پابجی را برای روی گوشی خود نصب و اجرا کنید .

اما بازی پابجی بعد از گذشت ۶ ماه پس از انتشار خود تعداد نصب‌های بسیار وحشتناکی را به ثبت رسانید، به طوری که روزانه ۱۰ها میلیون نصب به بازی پابجی اضافه می‌شد.

اما برای اینکه شما هم این بازی را نصب کنید و از هیجان بازی لذت ببرید باید روش‌های نصب بازی و دیتای بازی را بلد باشید.

در این مقاله راه‌های مختلفی برای شما ارائه خواهیم کرد تا بتوانید به راحتی بازی را نصب کنید و از بازی لذت ببرید.

دیتا بازی چیست و چه کاربردی دارد؟

بازی‌های اندرویدی که از گرافیک و حجم بسیار زیادی برخوردار باشند، برنامه نویسان بازی را به دو فایل مجزا تقسیم می‌کنند تا دانلود و اجرای آن به آسانی صورت بگیرید.

فایل کلی بازی به دو بخش دیتای بازی و فایل نصب بازی تقسیم بندی می‌شود و شما در مرحله اول فایل نصبی بازی را روی گوشی نصب می‌کنید و پس از اتمام نصب فایل نصبی، باید فایل دیتای بازی را وارد پوشه نصب شده بازی کنید تا بازی بدون هیچ گونه ایراد و مشکلی اجرا شود.

اما باید نحوه قرار دادن دیتای بازی ها بر روی گوشی را به طور کامل بلد باشید که با مطالعه این مقاله به صورت کامل یادخواهید گرفت.

فایل دیتای بازی شامل انیمیشن ها، عکس ها، موسیقی ها، نقشه ها و … است که به شما کمک می‌کند تا بازی را بدون مشکل اجرا کنید.

بازی‌هایی که از مراحل بسیار زیادی برخودار باشند، از دیتای جداگانه‌ای استفاده می‌کنند.

چگونه دیتای بازی پابجی را نصب کنیم؟

برای اینکه کاربرد مهم دیتا در بازی را بدانید، باید به این نکته توجه کنید که اگر تمام فایل‌های مورد نیاز بازی در یک فایل apk ارائه شود، شما پس از نصب بازی ۲ گیگابایتی، فضای رم گوشی شما کاملا پر خواهد شد و دیگر گوشی شما کار نخواهد کرد.

برای اینکه از فشار وارد شده برای رم گوشی شما کاسته شود، از دو فایل مختلف استفاده می‌شود که یکی از فایل ها با حجم بسیار کم با عنوان فایل نصبی apk ارائه می‌شود و روی رم گوشی شما نصب می‌شود و فایل دوم با عنوان دیتای بازی بر روی حافظه گوشی شما قرار  می‌گیرد تا حافظه رم گوشی شما بیشتر از حد اشغال نشود. در ادامه به پاسخ سوال مهم یعنی: “چگونه دیتای بازی پابجی را نصب کنیم” ، میپردازیم.

دیتای بازی را چگونه بر روی گوشی خود قرار دهیم؟

دیتای بازی با استفاده از روش های مختلفی بر روی گوشی شما نصب می‌شود اما در این مقاله ۲ روش مهم و کاربردی را بررسی خواهیم کرد تا بدون انجام دادن مراحل پیچیده، دیتای بازی پابجی را نصب کنید.

نحوه قرار دادن دیتای بازی پابجی بر روی گوشی موبایل

بازی پابجی موبایل به خاطر استفاده از گرافیک‌های بسیار سنگین و مراحل و نقشه‌های مختلف از دیتای جداگانه‌ای استفاده می‌کند تا حافظه رم گوشی شما اشغال نشود.

برای اینکه شما دیتای بازی پابجی را نصب کنید ۲ راه مختلف وجود دارد: ۱.روش آنلاین ۲. روش آفلاین که هر دو راه را به صورت کامل بررسی خواهیم کرد تا مشکلی در اجرای بازی پابچی نداشته باشید و دیگر نیاز به رفع ارور دیتای پابجی نباشد.

نصب دیتای بازی پابجی به روش آنلاین

بازی پابجی موبایل در دو نسخه Android و ios منشتر شده است که امکان دانلود به روش آنلاین برای هر دو سیستم وجود دارد. ما سعی میکنیم در مقاله چگونه دیتای بازی پابجی را نصب کنیم ؟ به دو طریق این امزوش نصب دیتا را برای شما بدهیم که هم برای گوشی های اندروید کاربرد داشته باشد و هم گوشی های ایفن و بتوانید دیتای بازی پابجی را بر روی موبایل های خود نصب کنید .

آموزش نصب بازی و دیتای بازی پابجی برای سیستم عامل Android

برای اینکه بتوانید هم خود بازی و دیتای بازی را به صورت آنلاین نصب کنید باید مراحل زیر را دنبال کنید:

۱.وارد برنامه گوگل پلی شوید و در قسمت جستجوی برنامه‌های گوگل پلی کلمه Pubg Mobile را وارید کنید و جستجو را بزنید.

۲.باید قبل از اینکه بازی را دانلود کنید باید به شرکت انتشار دهنده بازی دقت کنید که اسم Tencent Mobile International Limited نوشته شده باشد چرا که امکان دارد یک نسخه فیک یا ناقصی را دانلود کنید و بعدا به مشکل برخورد کنید.

۳.بر روی دکمه نصب کلیک کنید و منتظر بمانید دانلود بازی به اتمام برسد و پس از اتمام دانلود، بازی را نصب کنید.

۴.پس از اتمام نصب کامل بازی دکمه بازکردن را بزنید تا وارد بازی پابجی شوید. در صفحه اولی که برای شما باز می‌شود، یک حساب کاربری دلخواه با ایمیل مد نظرتان باز کنید و صبر کنید تا دیتای بازی به صورت خودکار دانلود شود.

به همین راحتی توانستید بازی پابجی را دانلود کنید و دیتای بازی را به صورت کامل نصب کنید.اگر مراحل گفته شده را به درستی انجام دهید بازی پابجی شما بدون نشان دادن ارورهای مختلف اجرا خواهد شد.

آموزش نصب بازی و دیتای بازی پابجی برای سیستم عامل ios

اگر از گوشی‌های آیفون استفاده می‌کنید، برای نصب بازی و دیتای بازی پابجی باید مراحل زیر را دنبال کنید:

۱.قبل از انجام دادن هر کاری باید اطمینان حاصل کنید Apple ID که استفاده می‌کند متعلق به خود شما است تا بعدا با مشکلات و ارورهای مختلفی مواجه نشوید.

۲.به اپل استور مراجعه کنید و کلمه Pubg Mobile را سرچ کنید و مطمعن باشید که بازی توسط شرکت  Tencent Mobile International Limited انتشار داده شده است چرا امکان دارد نسخه فیک یا مشابه بازی پابجی را نصب کنید که رعایت کردن همین موضوع باعث می‌شود شما از یک نسخه مطمعن بازی پابجی استفاده کنید.

۳.پس از پیدا کردن بازی پابجی ( نسخه اصلی ) روی دکمه نصب بازی کلیک کنید و منتظر بمانید تا دانلود بازی تمام شود.

۴.پس از تمام شدن دانلود بازی، روی دکمه نصب کلیک کنید تا بازی به صورت کامل روی گوشی شما نصب شود.

پس از اتمام فرآیند نصب بازی، بازی پابجی را باز کنید و با استفاده از یک ایمیل معتبر، یک اکانت برای خودتان در داخل بازی بسازید، سپس منتظر بمانید تا دیتای بازی به صورت کامل نصب شود.

پس از اتمام نصب دیتای بازی، شما می‌توانید از تمام بخش‌های بازی استفاده کنید.

باید به این نکته مهم نیز توجه کنید که در  روش نصب دیتای بازی به صورت آنلاین، اینترنت گوشی شما باید در تمام مراحل نصب باز باشد تا مشکلاتی در دانلود فایل دیتای بازی ایجاد نشود.

اما اگر نمی‌خواهید اینترنت زیادی را برای دانلود دیتای بازی پابجی به صورت آنلاین صرف کنید، پیشنهاد می‌کنم روش نصب دیتای بازی به روش آفلاین را که در ادامه بررسی خواهیم کرد را دنبال کنید.

نصب دیتای بازی پابجی به روش آفلاین

در اولین مرحله شما باید فایل بازی را توسط یکی از فروشگاه‌های Android و ios دانلود کنید و مراحل نصب را همانند روش آنلاین ادامه دهید و پس از نصب کامل بازی، روی آیکون بازی کلیک کنید تا بازی به صورت کامل برای شما باز شود.

پس از اجرای بازی با پیام زیر مواجه خواهید شد که نشانگر این است که دیتای بازی شما نصب نشده است.

چگونه دیتای بازی پابجی را نصب کنیم؟

سپس باید از بازی خارج شوید و مراحل زیر را دنبال کنید تا دیتای بازی شما به صورت کامل نصب شود.

۱.زمانی که شما بازی را نصب می‌کند فایل‌های بازی در پوشه ای به نام Android در کارت حافظه گوشی ذخیره می‌شود و شما هم برای اضافه کردن فایل دیتای بازی باید به گوشه Android در حافظه گوشی خود مراجعه کنید و سپس وارد پوشه obb شوید.

چگونه دیتای بازی پابجی را نصب کنیم؟

۲.سپس از طریق لینک زیر دیتای بازی پابجی را دانلود کنید و تا فایل دیتا در حافظه گوشی شما ذخیره شود.

لینک دانلود دیتای بازی پابجی: https://www.dl.farsroid.com/game/PUBG-Mobile-0.13.0(www.Farsroid.com).zip

چگونه دیتای بازی پابجی را نصب کنیم؟

۳.سپس به کمک اپلیکیشن rar که برای استخراج فایل‌های فشرده استفاده می‌شود، فایل دیتای دانلودی را طبق تصویر زیر از حالت فشرده خارج کنید.

چگونه دیتای بازی پابجی را نصب کنیم؟

۴.در مسیر استخراج فایل باید مسیری را که در اول طی کردید را وارد کنید.

چگونه دیتای بازی پابجی را نصب کنیم؟

یعنی به گوشه Android در حافظه گوشی خود مراجعه کنید و سپس وارد پوشه obb شوید تا مسیر استخراج فایل فشرده مشخص شود.

چگونه دیتای بازی پابجی را نصب کنیم؟

طبق تصویر پس از انتخاب مسیر اسخراج فایل گزینه تایید را بزنید و سپس برای اتمام فرایند استخراج فایل باید دوباره تایید را طبق تصویر زیر بزنید تا تمام فایل ها در پوشه مورد نظر ما انتقال پیدا کند.

چگونه دیتای بازی پابجی را نصب کنیم؟

طبق تصویر باید منتظر بمانید تا فرآیند استخراج انجام شود و ممکن است کمی طول بکشد و نکته ای که بای در این قسمت در نظر بگیرید این است که به هیچ عنوان از برنامه خارج نشوید و تا اتمام فرایند استخراج منتظر بمانید.

چگونه دیتای بازی پابجی را نصب کنیم؟

۵.پس از اتمام عملیات با توجه به تصویر زیر به آدرس درج شده در تصویر مراجعه کنید تا مطمعن شوید عملیات استخراج فایل دیتای بازی به درستی انجام شده است.

چگونه دیتای بازی پابجی را نصب کنیم؟

۶.سپس وارد بازی پابجی شوید و منتظر بمانید تمام آپدیت‌های مربوط به بازی انجام شود.

چگونه دیتای بازی پابجی را نصب کنیم؟

سپس تمام تیک‌های مشخص شده را فعال کنید و در ادامه باید یک روش برای ثبت نام در بازی پابجی را انتخاب کنید که پیشنهاد می‌کنم روی گزینه more کلیک کنید و با استفاده از اکانت جمیل گوشی خودتان، یک حساب کاربری در بازی پابجی ایجاد کنید.

چگونه دیتای بازی پابجی را نصب کنیم؟

تبریک می‌گوییم، شما موفق شدید دیتای بازی پابجی را با روش آفلاین نصب کنید اما برای بازی، شما نیاز دارید تا یک فیلتر شکن قوی روی گوشی خودتان نصب کنید.

پیشنهاد می‌کنم از فیلتر شکن‌های معروف و مطمعن که در گوگل پلی و اپل استور وجود دارد استفاده کنید.

اگر مراحل گفته شده در ۲ روش را به درستی انجام بدهید، دیگر نیاز به رفع ارور دیتای پابجی نیست.

در این مقاله ۲ روش کاربردی برای نحوه قرار دادن دیتای بازی ها بر روی گوشی ها را بررسی کردیم. حال به راحتی می‌توانید بازی را اجرا کنید و از هیجان بازی لذت ببرید.

سخن پایانی

بازی پابجی یکی از بازی‌های محبوب در جهان است که طرفداران بسیار زیادی را در مدت زمان بسیار کمی به دست آورده است. در حال حاضر شما توانستید به این سوال که چگونه دیتای بازی پابجی را نصب کنیم به جواب رسیده و دیتای این بازی را بر روی گوشی خود نصب کنید .

یکی از ویژگی‌هایی که بازی پابجی را برای بازیکنان جذاب کرده است، امکان بازی چند نفره است و حتی در اول بازی شما با ۱۰۰ نفر از مکان‌های مختلف جهان به نبرد با یکدیگر می‌پردازید که همین موضوع هیجان موجود در بازی را افزایش می‌دهد.

بازی پابجی از گرافیک بسیار بالایی برخودار است و برای اینکه حجم بازی بیش از اندازه زیاد نشود و مقدار رم گوشی بازیکنان را بیش از اندازه اشغال نکند، از دو فایل مختلف استفاده شده است.

یکی از فایل ها برای نصب است و یکی دیگر از فایل ها برای اجرای اجزای مختلف بازی مورد استفاده قرار می‌گیرد که دیتای بازی نام دارد.

در این مقاله روش‌های مختلفی را برای نصب دیتای بازی پابجی بررسی کردیم و سعی کردیم پاسخ مناسبی برای سوال: “چگونه دیتای بازی پابجی را نصب کنیم؟” پیدا کنید تا شما هم به راحتی بتوانید بازی را اجرا کنید و از هیجان بازی لذت ببرید.

بسیاری از افراد با روش های نادرستی اقدام به نصب دیتای بازی پابجی می‌کنند که با ارور های مختلفی مواجه می‌شود. پیشنهاد میکنم از ۲ روش بررسی شده در این مقاله برای نصب دیتای بازی پابجی استفاده کنید تا دیگر نیاز به رفع ارور دیتای پابجی نباشد.

و اگر با ارور دیتای بازی مواجه شدید، دیتا نصب شده را حذف کنید و با روش پیشنهاد شده در در این مقاله اقدام به نصب دیتای بازی کنید.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید باشد و اگر سوال یا نظری داشتید، می‌توانید از قسمت نظرات باما در ارتباط باشید.

چگونه دیتای بازی پابجی را نصب کنیم