دلیل قطع و وصل شدن اینترنت چیست ؟ در این امزوش به دلیل هایی که ممکن است بعث شود اینترنت شما قطع و وصل شود اشاره خواهیم کرد امروزه بسیاری از کارهای روزمره و شغلی ما توسط اینترنت انجام می‌شود. اگر چند دقیقه به افراد کنار خودتان نگاه کنید متوجه خواهید شد که ۹۰ درصد افراد از اینترنت استفاده می‌کنند. اینترنت این امکان را برای افراد فراهم کرده است تا از هدر کردن وقت جلوگیری کنیم و در عوض ارتباط صوتی و تصویری با افراد مختلف برقرار کنیم. رفع ۱۰۰% مشکل قطع شدن اینترنت لپ تاپ دنیای امروزی تبدیل به دنیای اینترنتی شده است و شما در دفترکار یا خانه خود به اینترنت نیاز دارید و حتی بسیاری از افراد با استفاده از سیم کارت‌های خود به اینترنت متصل می‌شوند تا نیاز خودشان را برطرف کنند.

بسیاری از افراد هنگام استفاده کردن از اینترنت با اختلال‌ها و قطع و وصلی‌های بسیاری مواجه می‌شود که راه مناسبی را برای رفع دلیل قطع و وصل شدن اینترنت، پیدا نمی‌کنند.

در ادامه تمام راه حل‌های موجود برای رفع مشکل قطع و وصلی اینترنت را بررسی خواهیم کرد تا در صورت مواجه شدن با مشکل قطع و وصلی اینترنت، خیلی راحت مشکل پیش آمده را برطرف کنید.

اینترنت در حالت کلی به دو صورت به شما ارائه می‌شود:۱. مودم ۲.سیم کارت‌های تلفن همراه که امکان دارد هر کدام از دو ابزار ارائه دهنده اینترنت با اختلال مواجه شود.

در ابتدا دلیل قطع و وصل شدن اینترنت مودم ها را بررسی خواهیم کرد و راه‌های رفع اختلال به وجود آمده را نیز به شما ارائه می‌کنیم.

دلیل قطع و وصل شدن اینترنت

دلیل قطع و وصل شدن مودم

مودم ها در حالت کلی به ۲ دسته: خانگی و جیبی تقسیم می‌شود که در مدل‌های جیبی از سیم کارت‌ها برای ارتباط با اینترنت استفاده می‌شود اما در مودم‌های خانگی از کابل‌های مخصوص استفاده می‌شود و اینترنت شما توسط سیم‌های خط تلفن خانگی به مودم شما انتقال پیدا می‌کند.

مودم‌ها به دلیل استفاده کردن از یک سیستم ارائه سرویس ثابت، امکان ایجاد قطع و وصلی بسیار پایینی دارند اما در بعضی از مواقع امکان دارد به صورت مکرر اینترنت مودم قطع و وصل شود که کاملا طبیعی است و نباید نگران باشید و اگر این اختلال به صورت مداوم در طول روز ایجاد شود باید برای رفع مشکل قطع و وصل شدن اینترنت مراحل زیر را طی کیند.

مقاله جدید : خرید ارز دیجیتال در ایران

۱. با اپراتورهای پشتیبانی ارائه دهنده اینترنت تماس بگیرید

هنگام مشاهده کردن قطع و وصلی‌های متعدد در اینترنت مودم در مرحله اول باید با اپراتور شرکت ارائه دهنده سیستم پشتیبانی تماس بگیرید و مشکل خود را مطرح کنید.

اپراتور خیلی سریع مشکل شما را بررسی خواهند کرد که مشکل پیش آمده برای شما به چه علتی است.

اگر مشکل از خود شرکت ارائه دهنده خدمات باشد باید صبر کنید تا مشکل را برطرف کنند چرا که امکان دارد سرورهای شرکت ارائه دهنده خدمات اینترنت با مشکل مواجه شود و برطرف کردن این مشکل کمی زمان بر است.

ولی اگر مشکل قطعی از طرف شما باشد باید ادامه مراحل را دنبال کنید تا مشکل به وجود آمده را برطرف کنید.

دلیل قطع و وصل شدن اینترنت

۲. اتصالات مودم را بررسی کنید

یکی از دلیل قطع و وصل شدن اینترنت، اتصالات مودم است. پس از مطمعن شدن از مشکل قطع و وصلی پیش آمده باید سراغ اتصالات مودم بروید و تمام سیم‌های مودم را چک کنید چرا که امکان دارد با گذر زمان کابل‌های اتصالات مودم فرسوده شود و اینترنت را با قطع و وصلی بسیاری همراه کند.

پس باید تمام اتصالات را بررسی کنید از سیم‌های سیستم کامپیوتری تا سیم‌های پشت مودم و تلفن خانگی، تا هیچ گونه مشکلی از سیم‌ها نداشته باشید.

۳. از نویزگیر استفاده کنید

سیم‌های تلفن خانگی بعد از گذشت یک مدت زمان معین، فرسوده می‌‍شود و نیاز دارند تا با سیم‌های نو جایگزین شود. اما در بعضی از مواقع شما امکان تعویض سیم‌های تلفن خانگی را ندارید که در این صورت باید از یک نویزگیر استفاده کنید.

نویزگیر وظیفه دارد اختلال‌‎های ایجاد شده در داخل سیم تلفن همراه را رفع کنید و شما از اینترنت سالم و بدون قطعی بهره‌مند شوید.

باید به این نکته مهم نیز توجه کنید که استفاده کردن از نویزگیر برای همه مودم‌ها نیاز است چرا که امکان دارد سیم خط تلفن خانگی شما تازه باشد ولی به خاطر عبور از کنار سیم‌های فشار قوی برق دچار نویز شود.

پس حتما اگر از مودم استفاده می‌کند، یک نویزگیر تهیه کنید و تلفن خانگی و مودم را به نویزگیر وصل کنید تا مشکلی در قطع وصلی اینترنت نداشته باشید.

۴. خنک نگه داشتن مودم

در بسیاری از موارد مودم‌های خانگی به مدت طولانی روشن می‌مانند و به همین خاطر امکان دارد فضای داخل مودم گرم شود و همین موضوع اختلال‌های زیادی را نیز در عملکرد مودم ایجاد می‌کند و دلیل قطع و وصل شدن مودم است.

سعی کنید مودم را در یک فضای سرد قرار دهید و از قرار دادن مودم داخل کابینت و یا مکان‌های بسته و بدون تهویه جدا خودداری کنید.

قرار گرفتن مودم در مکان‌های بسته و بدون تهویه، امکان ایجاد رطوبت و گرمای شدید برای برای مودم فراهم می‌کند که مودم هم با آنتن دهی ضعیفی مواجه خواهد شد و هم در کوتاه مدت خیلی سریع به خاطر رطوبت ایجاد شده خراب می‌شود.

دلیل قطع و وصل شدن اینترنت

۵. مکان قرارگیری مودم را تغییر دهید

بعضی از مواقع امکان دارد پریز تلفنی که شما برای استفاده از مودم در نظر گرفتید خراب شوید و یا اتصالات داخلی پریز فرسوده شود.

شما برای رفع این مشکل باید مکان قرارگیری مودم را تغییر دهید و از یک پریزی که مطمعن هستید اتصالات سالمی دارد استفاده کنید.

در بیشتر موارد علت قطع و وصل شدن اینترنت استفاده کردن از پریزهای معیوب و فرسوده است که تعویض مکان قرارگیری مودم به پریز تلفن دیگر مشکل شما حل خواهد شد.

۶. قطع شدن مودم در هنگام مکالمه

یک دلیل قطع و وصل شدن مودم، مکالمه با تلفن خانگی است. در بعضی از مواقع این امکان وجود دارد که وقتی شما با تلفن خانه صحبت می‌کنید اینترنت شما قطع و وصل شود. برای اینکه مطمعن شوید علت قطع و وصلی اینترنت مودم به خاطر تلفن شما است باید چند بار به تلفن خانه زنگ بزنید و با یک گوشی دیگه به اینترنت مودم وصل شوید.

 اگر اینترنت در حالت قطع و وصل باشد، تماس تلفنی که با تلفن خانه برقرار کرده بودید را قطع کنید، اگر بلافاصله اختلال قطع و وصلی ایجاد شده برطرف شد، نیاز نیست نگران شوید چرا که امکان دارید یک مشکلی در شرکت مخابرات شهرتان رخ داده باشد و معمولا بین ۱ الی دو روز اختلال به وجود آمده از بین می‌رود.

۷. مودم را ریستارت کنید

اگر بنابر هر دلیل مشکل قطع و وصلی اینترنت شما با ۶ روش که بررسی کردیم برطرف نشد آخرین راه چاره، ریستارت کردن مودم است.

با ریستارت کردن مودم شما می‌توانید مودم را به تنظیمات اولیه خودش بازگردانید به طوری که اگر اشکالی در تنظیمات مودم ایجاد شده باشد برطرف می‌شود.

اما مسئله مهم در ریستارت کردن مودم این است که شما باید مودم را با تنظیمات شرکت ارائه دهنده اینترنت خانگی خود تنظیم کنید. برای این کار باید به سایت شرکت ارائه دهنده اینترنت مراجعه کنید و تنظیمات مربوط به مودم را از سایت شرکت دریافت کنید و با توجه به دستور العملی که در دفترچه راهنمای تنظیمات مودم نوشته شده است، تنظیمات مربوطه را روی مودم انجام دهید.

۸. گزارش خرابی

اگر با ریستارت کردن مودم، اختلال قطع و وصلی اینترنت شما برطرف نشد، باید با مشاوران مرکز ارائه دهنده خدمات اینترنت خانگی خود تماس بگیرید و گزارش خرابی مودم و خط تلفن را اعلام کنید.

با اعلام گزارش خرابی، کارشناسان شرکت به صورت حضوری به خانه شما مراجعه می‌کنند و علت قطع و وصلی اینترنت شما را با وسواس زیاد بررسی می‌کند و دیگر نیاز نیست نگران باشید چرا که هر اقدامی که لازم باشد اختلال به وجود آمده برطرف شود را کارشناسان شرکت انجام خواهند داد.

اما اگر شما از اینترنت ارائه شده توسط سیم کارت‌ها استفاده می‌کنید باید از طریق روش‌های زیر اختلال قطع و وصلی اینترنت را برطرف کنید.

دلیل قطع و وصل شدن اینترنت

رفع قطع و وصلی در اینترنت تلفن همراه

تلفن‌های همراه به خاطر استفاده مداوم و روزانه، بیشتر در معرض فشار قرار دارند و روزانه چندین ساعت از تلفن همراه برای برطرف کردن نیازهایمان استفاده می‌کنیم.

باید به این نکته نیز توجه کنیم که امکان دارد اینترنت گوشی موبایل با قطع و وصلی‌های متعددی همراه شود اما اصلا جای نگرانی ندارد چرا که در ادامه تمام عواملی را که باعث می‌شود اینترنت تلفن همراه شما قطع و وصل شود را بررسی خواهیم کرد و راه حل‌هایی را نیز برای رفع اختلال ایجاد شده ارائه می‌کنیم تا به سادگی بتوانید اختلال قطع و صلی به وجود آمده در اینترنت تلفن همراه را برطرف کنید.

تلفن‌های همراه برای برطرف کردن نیاز اینترنت شما از دو راه مختلف را برای شما ارائه می‌کنند:۱.وای فای ۲.سیم کارت که امکان دارد شما در هر دو راه هم با اختلال‌هایی در ارائه اینترنت مواجه شوید.

در ادامه راه حل‌هایی را برای اختلال‌های به وجود آمده ارائه می‌کنیم، پس باما همراه باشید.

دلیل قطع و وصل شدن اینترنت

رفع اختلال قطع و وصل اینترنت وای فای تلفن همراه:

در بعضی از مواقع این مشکل برای افراد پیش می‌آید که از طریق تلفن همراه به اینترنت مودم متصل هستند اما اینترنت وای فای به طور مکرر قطع و وصل می‌شود.

برای اینکه بفهمید مشکل از کجا است در ابتدا باید گوشی خود را یک بار ریستارت کنید چرا که امکان دارد به خاطر فشار سخت افزاری زیاد گوشی شما دچار اختلال شده باشد.

اگر با ریستارت کردن تلفن همراه، مشکل قطع و وصلی اینترنت شما برطرف نشد، باید از طریق تنظیمات گوشی به تنظیمات وای فای تلفن همراه بروید و یک بار فراموشی رمز عبور مودم اتصالی را بزنید تا تمام داده‌های ذخیره شده مانند: رمز ورود حذف شود.

سپس وای فای گوشی را خاموش کنید و سپس پس از گذشت ۵ دقیقه دوباره روشن کنید و روی وای فای خانگی خود کلیک کنید و اطلاعات رمز مودم را وارد کنید.

در بیشتر موارد با انجام این دو مرحله مشکل قطع و وصلی اینترنت وای فای گوشی شما برطرف خواهد شد. اما اگر باز هم اختلال اینترنت وای فای گوشی شما برقرار باشد، دلیل قطع و وصل شدن اینترنت شما می‌تواند از مودم باشد و برای بررسی این موضوع باید با استفاده از تلفن افراد دیگر وارد وای فای خانگی خود شوید و اگر در گوشی دوم هم اختلال اینترنت وجود داشته باشد مشکل از گوشی شما نیست و باید مودم خود را بررسی کنید.

برای برطرف کردن مشکل مودم می‌توانید به بخش اول مقاله مراجعه کنید و طبق مراحل گفته شده، اختلال ایجاد شده در مودم را برطرف کنید.

دلیل قطع و وصل شدن اینترنت

رفع اختلال قطع و وصل اینترنت سیم کارت تلفن همراه:

افراد بسیار زیادی به خاطر نداشتن دسترسی به اینترنت خانگی از اینترنت‌های ارائه شده توسط سیم کارت‌ها استفاده می‌کنند اما اینترنت سیم کارت‌ها به خاطر تغییر سریع مکان جغرافیایی و سیار بودن سیم کارت‌ها ممکن است با اختلال‌های بسیار زیادی مواجه شود.

اما ما در این مقاله ۲ روش مهم و بسیار کاربردی را برای رفع اختلال قطع و وصل شدن اینترنت سیم کارت‌ها را بررسی خواهیم کرد تا اگر اختلالی در اینترنت ایجاد شد، به راحتی برطرف کنید.

۱. پیکربندی درست سیم کارت ها

در بعضی از مواقع امکان دارد سیم کارت‌ها به طور خودکار از حالت عمومی خود خارج شوند و یک پیکربندی جدیدی را برای خود ایجاد کنند برای بررسی این موضوع می‌توانید وارد تنظیمات گوشی شوید و از قسمت شبکه‌ها یا اتصال‌ها وارد تنظیمات داده تلفن همراه شوید.

در قسمت تنظیمات داده‌های تلفن همراه می‌توانید مشاهده کنید که اینترنت سیم کارت در چه وضعیتی قرار دارد.

در بیشتر موارد اینترنت تلفن همراه به صورت خودکار روی حالت ۳G قرار می‌گیرد که باید آن را به حالت ۴G تغییر دهید تا اینترنت شما از حالت قطع و وصلی خارج شود.

اگر تنظیمات داده‌های تلفن همراه شما درست باشد با یک بار خاموش و روشن کردن سیم کارت اختلال ایجاد شده به سادگی برطرف می‌شود.

۲. تماس با پشتیبانی

سیم کارت‌های تلفن همراه خیلی حساس هستند به طوری که با یک نویز می‌توانند با اختلال مواجه شود برای اینکه یک راه مطمعن برای رفع قطع و وصلی‌های متعدد اینترنت سیم کارت داشته باشید می‌توانید با مرکز پشتیبانی شرکت ارائه دهنده سیم کارت تماس بگیرید و مشکل خودتان را به صورت کامل مطرح کنید.

کارشناسان پشتیبانی شرکت خیلی سریع مشکل شما را از مرکز پیگیری می‌کنند و اگر قابل رفع شدن باشد خیلی سریع مشکل شما را برطرف می‌کنند.

دلیل قطع و وصل شدن اینترنت

سخن پایانی

اینترنت زندگی ما انسان‌ها را از حالت سنتی بودن خارج کرده است و در حال رشد دادن است اما ممکن است شما هنگام استفاده کردن از اینترنت با اختلال‌هایی مانند قطع و وصل شدن اینترنت مواجه شوید که این نوع اختلال‌ها قابل حل است و اصلا جای نگرانی ندارند.

در این مقاله دلیل قطع و وصل شدن اینترنت را ارائه کردیم و راه‌های مختلفی برای برطرف کردن اختلال قطع و وصل شدن اینترنت را بررسی کردیم تا شما به راحتی بتوانید خودتان مشکل به وجود آمده را برطرف کنید.

امیدوارم این مقاله برای شما مفید باید و اگر سوال یا نظری داشتید می‌توانید از قسمت نظرات باما در ارتباط باشید.