دوستان عزیز الان که بازیای خفن اومده شاید همه ما دلمون بخواد که همشونو بخریم و نصب کنیم اما یا به مشکل نصب نشدن بازی ها بر میخوریم یا به مشکلات نرم افزاری , اما نگران نباشید اگر به مشکلات نرم افزاری بر خورد کردید برای رفع این مشکلات میتوانید از روش هایی که در زیر اشاره شده استفاده کنید و یا از پیشنهاد ویژه ما نیز استفاده کنید . همچنین شما میتوانید در قسمت حل مشکلات کامپیوتر , ارور ها و مشکلات مختلف را مشاهده کرده و با کلیک بر روی انها مشکلتان را حل کنید .

یک پیشنهاد داریم که نمیتونین ردش کنین , فقط کلیک کن و هر سوالی داری بپرس !!! هرسوالی !!! و در لحظه جوابتو بگیر

بهترین هدفون‌های بی سیم ۲۰۲۱ با کیفیت عالی توصیه میکنم این مقاله را از دست ندید .


مشکل نصب نشدن بازی ها

شاید تا به حال نیز برای شما نیز این اتفاق افتاده باشد که مشکل نصب نشدن بازی ها شما را کلافه کند و یا پس از نصب هر بازی به ارور های مختلفی بر خواهید خورد که مانع اجرای بازی میشود . در این مقاله سعی داریم چندین نکته اساسی درباره مشکل نصب نشدن بازی ها و همچنین نکاتی که باید به هنگام خرید بازی و یا نصب بازی به ان توجه کنید برای شما گوش زد کنیم .برسی مشخصات پشت جلد بازی ها ( هنگام خرید )

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث بروز مشکل نصب نشدن بازی ها خواهد شد توجه نکردن به بازی هنگام خرید آن است . خیلی از ما افراد فکر میکنیم مشکل نصب نشدن بازی ها فقط و فقط به دلیل خراب بودن سیدی و … است. اما اگر قبل از خرید بازی خوب به مشخصات آن توجه کنیم میتوانیم از بروز این مشکلات جلوگیری کنیم . برای مثال ما یک بازی را مورد برسی قرار میدهیم تا شما با روند این کار اشنا شوید و به مشکل نصب نشدن بازی ها بر نخورید . به عکس زیر توجه کنید .اما اگر قبل از خرید بازی خوب به مشخصات آن توجه کنیم میتوانیم از بروز این مشکلات جلوگیری کنیم . برای مثال ما یک بازی را مورد برسی قرار میدهیم تا شما با روند این کار اشنا شوید و به مشکل نصب نشدن بازی ها بر نخورید . به عکس زیر توجه کنید .

مشکل نصب نشدن بازی ها

این عکس نمونه از قسمت پشت کاور یک بازی است که شما میتوانید در کاور اکثر بازی ها این صفحه را مشاهده کنید . اما قسمت اصلی این بخش که ما تصمیم دارم قبل از خرید بازی بر روی آن تمرکز کنیم حاشیه قرمزی است که در عکس بالا قسمت پایین به ان اشاره شده .

مشکل نصب نشدن بازی ها

خب ما در این قسمت با دو بخش اشنا میشویم. بخش اول ( حداقل سیستم مورد نیاز ) و بخش دوم ( مشخصات فنی و توضیحات ) که در این قسمت ما باید به بخش اول توجه کنیم و آن را مورد برسی قرار دهیم.

مشکل نصب نشدن بازی ها

خب در این قسمت برای جلوگیری از مشکل نصب نشدن این بازی شما باید به این نکات توجه کنید :

Operation System

در این قسمت به اصطلاح درباره سیستم عامل شما صحبت میکند. برای مثال برای اجرای این بازی سیستم عامل ما ( کامپیوتر ) برای اجرا نیاز به ویندوز ۷ , ۸.۱ و یا ۱۰ اما باید ویندوز ۱۰ ۶۴ bit باشد .خب برای فهمیدن این موضوع که ایا سیستم عامل ما با این بازی سازگار است .و به مشکل در نصب بازی بر نمیخوریم به ادرس زیر رفته :

Control Panel > System and Security > System > System type

در این قسمت نوشته شده ایا سیستم شما bit-64 است و یا ۳۲-bit همچنین میتوانید از روی صفحه اصلی کامپیوتر خود بر روی My computer خود کیلیک راست کرده گزینه properties را زده و همان صفحه را مشاهده کنید . که با این کار میتوانید از مشکل نصب نشدن بازی جلوگیری کنید .

CPU

CPU یکی از اصلی ترین قسمت های کامپیوتر شما می باشد که توجه به آن در انتخاب بازی حائز اهمیت است.

برای مثال در این بازی سیستم عامل ما نیاز به CPU core I5 دارد.

برای پی بردن به این موضوع که ایا سیستم عامل ما نیز دارای این CPU است. کافیست مانند مراحل قسمت اول پیش بروید و در قسمت CPU , Processor شما نوشته شده است .

Hard Disk

در این بخش فضای اشغالی پس از نصب بازی رابه شما گوش زد میکند. برای مثال به شما میگوید پس از نصب این بازی فضایی معادل ۴۸ گیگ اشغل خواهد شد .که شما میتوانید بر روی My computer خود کیلیک کرده و از داشتن فضای خالی اطمینان حاصل فرمایید که یکی از مشکل نصب نشدن بازی ها کم بودن حافظه هارد دیسک خود است که مانع نصب بازی میشود .

RAM

رم فضای موقت ذخیره سازی اطلاعات است که در انتخاب بازی دارای اهمیت بالایی است.

زیر اگر RAM کامپیوتر شما پایین باشد موجب Lag زدن بازی ها خواهد شد زیرا RAM حافظه کافی نداشته تا این اطلاعات را در خود ذخیره کند این مورد مشکل نصب نشدن بازی را به دنبال ندارد اما در هنگام بازی کردن خود را بروز میدهد برای اطلاع یافتن از این موضوع مانند مرحله ۱ و ۲ پیشرفته و در قسمت (Installed memory (Ram شما میتوانید از RAM کامپیوتر خود مطلع شوید.

Video memory

Video memory یا به فارسی حافظه ی گرافیکی به میزان فضایی که پردازشگر گرافیک شما برخوردار است میگویند .برای فهمیدن میزان فضای گرافیک خود با توجه به برند کارت گرافیک خود به یکی از دو روش زیر اقدام نمایید.

توجه : اگر با برند های گرافیک و سی پی یو آشنایی ندارید میتوانید از مطالب زیر کمک بگیرید.


معرفی انواع کارت گرافیک ها VGA :

کارت گرافیک های انویدیا جی فورس ( Nvidia Gforce ) :

ابتدا بر روی صفحه اصلی ویندوز یا همان دسکتاپ خود راست کلیک کرده , سپس گزینه Nvidia Control Panel را انتخاب نمایید.

پس از باز شدن Nvidia Control Panel با صفحه ای مانند شکل زیر مواجه میشوید.

مشکل نصب نشدن بازی ها

سپس بر روی System Information کلیک کرده

مشکل نصب نشدن بازی ها

در این قسمت مشخصات کاملی به شما نشان داده میشود که رو به روی Dedicated video memory میزان فضای گرافیگ شما به واحد مگابایت نوشته شده است برای مثال در تصویر بالا میزان ۴۰۹۶ MB نوشته شده که همان ۴ گیگابایت میباشد پس میزان حافظه گرافیک ما ۴ گیگابایت میباشد.

اما اگر علاقه مند هستید به داشتن اطلاعات جدید در سال ۲۰۱۹ و عملکرد عالی این کارت گرافیک در اجرای بازی های کامپیوتری میتوانید این مقاله از سایت Digitaltrends را مطالعه کنید .

کارت گرافیک های ای ام دی ( AMD ) :

کارت گرافیک های اخیر AMD خود دارای دو مدل کنترل پنل میباشند.

 • کنترل پنل AMD Catalyst :

ابتدا بر روی صفحه اصلی ویندوز یا همان دسکتاپ خود راست کلیک کرده سپس گزینه AMD Radeon Settings. را انتخاب نمایید

مشکل نصب نشدن بازی ها

در صفحه باز شده در تب information و در زیرشاخه Hardware شما میتوانید رو به روی Memory size میزان حافظه گرافیکی خود را مشاهده کنید

 • کنترل پنل AMD Crimson :

ابتدا بر روی صفحه اصلی ویندوز یا همان دسکتاپ خود راست کلیک کرده .

سپس گزینه AMD Radeon Settings. را انتخاب نمایید .

مشکل نصب نشدن بازی ها

. در صفحه باز شده تب System را انتخاب نمایید.

مشکل نصب نشدن بازی ها

در این قسمت شما میتوانید زیر Memory size میزان حافظه گرافیکی خود را مشاهده کنید .

AMD کارت گرافیک قدرتمندی است که سایت Techradar به توضیح مدل های مختلف این کارت گرافیکک پرداخته که مطالعه ان جالب میباشد .

VGA :

VGA یا Video Graphics Array معمولا به مدل کارت گرافیک شما گفته میشود

(توجه داشته باشید که در اینجا VGA که پشت دیسکی که شما تهیه میکنید مورد بحث است و نه مفهوم اصلی Video Graphics Array) برای پی بردن به مدل کارت گرافیک خود ابتدا بعد از فهمیدن برند گرافیک خود به یکی از دو روش زیر عمل کنید.

کارت گرافیک های ( Nvidia Gforce ) :

ابتدا بر روی صفحه اصلی ویندوز یا همان دسکتاپ خود راست کلیک کرده سپس گزینه Nvidia Control Panel را انتخاب نمایید .

سپس بر روی System Information کلیک کرده

مشکل نصب نشدن بازی ها

در این قسمت شما میتوانید مدل دقیق کارت گرافیک خود را مشاهده کنید

دقت کنید که پشت دیسک خریداری شده معمولا پایین ترین مدل که نرم افزار یا بازی شما لازم دارد را نوشته است پس حتما مدل گرافیک شما باید همان یا بیشتر باشد توجه کنید که هر چه عدد بزگتر بود دلیل بر قدرتمندی گرافیک شما نیست به طور مثال گرافیک ۸۸۰ قدرتمند تر از ۹۴۰ است برای درک بهتر این موضوع پیشنهاد میکنیم مطلب زیر را مطالعه کنید

معرفی انواع کارت گرافیک های VGA :

کارت گرافیک های ای ام دی AMD :

 • کنترل پنل AMD Catalyst

. ابتدا بر روی صفحه اصلی ویندوز یا همان دسکتاپ خود راست کلیک کرده سپس گزینه AMD Radeon Settings. را انتخاب نمایید

مشکل نصب نشدن بازی ها

. در صفحه باز شده در تب information و در زیرشاخه Hardware شما میتوانید رو به روی Graphic Chipset مدل کارت گرافیک خود را مشاهده کنید

 • کنترل پنل AMD Crimson :

. ابتدا بر روی صفحه اصلی ویندوز یا همان دسکتاپ خود راست کلیک کرده سپس گزینه AMD Radeon Settings. را انتخاب نمایید و در صفحه باز شده تب System را انتخاب نمایید

مشکل نصب نشدن بازی ها

در این قسمت شما میتوانید زیر Graphic Chipset مدل گرافیک خود را مشاهده کنید

بعد از خرید بازی و نکات مهم قبل از نصب بازی و جلوگیری از مشکل نصب نشدن

پس از برسی این نکات باید به چند نکات توجه کنید که به مشکل نصب نشدن بر نخورید . زیرا قسمت مهم این کار روش نصب کردن بازی است که حائز اهمیت است .ما در این قسمت چند نکته را که باید شما هگام نصب بازی به ان توجه کنید بیان میکنیم . یکی از مواردی که در مشکل نصب نشدن بازی ها بسیار مهم است و افراد رعایت نمیکنند .

این موضوع است که قبل از نصب بازی حتما باید انتی ویروس خود را خواموش کنند . زیرا بازی هایی که نصب میشوند CRACK شده هستند یعنی قفل این بازی ها شکسته شده است و به هنگام نصب ( با انتی ویروس روشن ) باعث میشود انتی ویروس فایل های CRACK شده را به عنوان ویروس از بین ببرد و بازی شما اجرا نخواهد شد همچنین باید سعی کنید قبل از شروع نصب بازی برای اطمینان بیشتر اینترنت خود را قطع کرده که با خیال راحت بازی خود را نصب کنید .

مشکل نصب نشدن و انواع ارور هایی که ممکن است برای شما پیش بیاید

در این قسمت میخواهیم مشکلاتی که ممکن است در برخی از مراحل نصب برای شما اتفاق افتد را برسی کنیم .


 • در هنگام نصب بازی به مشکل بر میخوریم
 • نصب بازی امکان پذیر نیست .
 • بازی بارگذاری نمیشود وخطا میدهد
 • کرش شدن گیم و بیرون پریدن بازی
 • مشکل در ویدیو بازی
 • مشکل در صدای بازی
 • مشکل در اتصالبه سرور های انلاین

این مشکلات بسیار کلی هستند که ممکن است شما با هر یک ازین مشکلات در فرایند نصب و اجرای بازی با ان برخورد کنید برای اطلاع بیشتر میتوانید بر روی هر کدام از مشکلات بالا بر روی ان کلیک کرده و مشکل خود را رفع کنید.

یا فقط با کلیک بر روی بنر پایین هرسوالی داشتی !!! هر سوالی !!! میتونی بپرسی و در لحظه جواب بگیریمشکل نصب نشدن بازی ها

به این مطلب امتیاز دهید.